اردن: مخالف تقسیم سوریه و دخالت بیگانگان در این کشور هستیم

سیاسی

وزیر امور سیاسی و پارلمانی اردنی با تاکید بر مخالفت کشورش با هرگونه مداخله خارجی در سوریه گفت که امان تقسیم سوریه و تفرقه در این کشور را به هیچ وجه نمی‌پسندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، خالد الکلالدة، وزیر امور سیاسی و پارلمانی اردن در سخنانی تاکید کرد: موضع اردن نسبت به بحران سوریه و حل و فصل آن از طریق راهکارهای سیاسی تغییر نکرده است. موضع ما مشخص بوده و از پنج سال قبل تاکنون تغییر نکرده است. ما همواره خواهان حفظ تمامیت ارضی سوریه و عدم تقسیم آن بوده و هستیم و مداخله خارجی در این کشور را رد می‌کنیم. امان بر لزوم احترام به حقوق مردم سوریه برای برخورداری از زندگی کریمانه و مشارکت آن‌ها در ساختن آینده‌شان تاکید دارد.

وی همچنین گفت: موضع ما همچنین نسبت به رخدادها در عراق، لیبی و یمن ثابت است. اردن هیچ گاه با قدرت‌های دیگر علیه یک کشور خاص تعامل نداشته است و به نفع اردن نیست که در کنار یک طرفی علیه طرف دیگر بایستد.

الکلالدة افزود: ما در امور کشورها دخالت نمی‌کنیم همانطور که نمی‌پذیریم کسی در امور ما دخالت کند. امان شبه نظامیان یا احزابی ندارد که علیه کشورهای عربی عمل کند.

این مقام اردنی در خصوص موضع کشورش درباره مساله فلسطین نیز گفت: عبدالله دوم، پادشاه اردن توجه بسیاری به مساله فلسطین در محافل منطقه‌ای و بین المللی دارد با این وجود ما در نزاع‌های داخلی فلسطینی‌ها مداخله نمی‌کنیم چرا که نظام منتخبی در فلسطین است و ما با آن تعامل داریم و خصومتی نیز با طرف دیگر نداریم.

انتهای پیام

کد N938096