تاکید حزب‌الله لبنان بر همپیمانی با میشل عون و حمایت از خواسته‌های مردم

سیاسی

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان بر موضع ثابت و رسمی این حزب در حمایت از خواسته‌های برحق مردم و حمایت از نامزدی میشل عون برای تصدی پست ریاست‌جمهوری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد: به رغم اقدامات تحریک آمیزی که برای برهم زدن ائتلاف استراتژیک حزب الله با میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان صورت می‌گیرد، این حزب همواره موضعی ثابت در قبال حمایت از نامزدی عون برای تصدی پست ریاست جمهوری دارد. حزب الله هیچ گاه حمایت عون از مقاومت طی حمله اسرائیل در سال 2006 را فراموش نکرده است و از جمله کسانی نیست که هم پیمانان خود را کنار گذاشته یا آن‌ها را تحقیر کند.

وی گفت: زمانی که لبنان در میدان مبارزه قرار دارد ساده‌ترین وظیفه ملی دولت و گروه‌های سیاسی این است که علیه تجاوز خارجی در کنار هم بوده و ثبات داخلی را نیز محقق کنند اما درخصوص دولت ما اینگونه نیست چراکه در این دولت گروهی شناخته شده بجای مسئولان تصمیم گیری می‌کنند؛ گروهی که خواهان قدرت لبنان برای مقابله با تکفیری‌ها نیست وگرنه شعله ور کردن آتش بحران‌ها برای تضعیف لبنان دربرابر تکفیری‌ها چه معنایی دارد.

قاووق طرف مقابل را مسئول رخدادهای کنونی لبنان دانست و گفت: گروهی هستند که روش به حاشیه راندن و سلطه جویی را در پیش گرفته‌اند این گروه مسئول افزایش فساد و بحران‌ در کشور هستند. برای همین مردم به خیابان‌ها ریختند چراکه نه آب وجود دارد و نه برق و بوی زباله‌ها به منازل مردم رسیده است.

وی افزود: مردم به خیابان‌ها ریختند تا اعتراض کنند و فریاد بزنند و بگویند فساد دیگر کافی است. حزب الله نیز اگر بخواهد به خیابان بیاید علنا آن را اعلام می‌کند و هرگز تردید نخواهد کرد یا از کسی نخواهد ترسید. این حقی است که از آن کوتاه نخواهیم آمد.

انتهای پیام

کد N938048