توصیه دبیر کل جامعه روحانیت مبارز به اصولگرایان:

دنبال سهم‌خواهی نباشید

انتخابات,اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي,موحدي‌كرماني,انتخابات مجلس دهم

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز خطاب به اصولگرایان گفت: دنبال سهم خواهی نباشید، ببینید چه کسی می‌تواند درد ضعفا و مستضعفین را بفهمد و برای حل آن چاره‌اندیشی کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله موحدی کرمانی در پیامی تصویری به اجلاس وحدت اصولگرایان (متشکل از دبیران استانی سه تشکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و حزب موتلفه اسلامی) با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در تاکید بر وحدت مسلمانان اظهار کرد: قرآن مجید بر وحدت تاکید کرده و خطر پراکندگی را به عنوان سومین عذاب الهی مطرح فرموده است. خدا را شاکر باشید که شما را در این راه قرار داده است. خدا بر ما منت گذاشت که بنده‌ای صالح و شفیعی عادل و آگاه و دلسوز مانند امام (ره) را نصیب ما کرد و امام را ماموریت داد تا مردم را از انواع ذلت‌ها نجات دهد.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) نهضت را شروع و با قیام خود مردم را بیدار کرد و خطر حکومت ظالم را تذکر داد و مردم نیز دور محور امام جمع شدند و طاغوت ساقط و حکومت اسلامی به وجود آمد. امام در مورد حکومت توصیه کرد که باید حکومت را حفظ کرد و اهمیت حفظ حکومت از نماز و روزه بالاتر است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به وظیفه مردم در مقابل حکومت، گفت: امروز حکومت به عنوان امانت در دست ماست و وحدت و با هم‌بودن و حول محور ولی امر حرکت کردن دو وظیفه ما است. مردم در زمان غیبت مامور هستند به ولی امر رجوع کرده و اطاعت کنند و اطاعت از او اطاعت از حضرت حجت (عج) است.

وی گفت: امام (ره) فرمودند متوجه باشید این دشمنی که با حرکت توفنده شما از این کشور فرار کرد و آمریکایی که حاکم او بود به ذلت کشانده شد و مواظب باشید آمریکا دوباره برنگردد. مقام معظم رهبری هم هشدار دادند که با این توافق، آمریکا دل بسته که باز در ایران و در منطقه نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کند. ایشان فرمودند ما راه آمریکا را بسته‌ایم و خواهیم بست و مردم به تبع ولی فقیه و مقام معظم رهبری چنین کاری را خواهند کرد و به آمریکا اجازه برگشت نمی‌دهند و آمریکایی که از در بیرون شده به خواست خداوند نمی‌تواند از پنجره وارد شود.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه دشمن، دشمنی می‌کند و نباید در مقابل توطئه‌های دشمن خواب باشیم گفت: ما در حال حاضر چه وظیفه ای داریم؟ برای حفظ حکومت باید ببینیم ارکان حکومت چیست؟ رکن اصلی حکومت ولایت فقیه است و باید در برنامه‌های فردی و جمعی و گروهی ولایت را به عنوان اصل بشناسیم و مطیع ولایت باشیم. قرآن فرموده مادام که متمسک به ولایت باشید دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: وحدت دومین مساله است و با هم بودن و متحد بودن و یک فکر و هدف داشتن حول محور ولی امر بسیار مهم است و باید از ولی امر الهام گرفته و دستورات او را پیاده کنیم. باید تمام برنامه‌ها بر اساس حرکت مبتنی بر اخلاص باشد زیرا اگر نباشد اثرگذار نیست.

وی با اشاره به اینکه از نظر امام خمینی (ره) مجلس در راس امور است، گفت: مجلس قانون وضع می‌کند و کشور را رشد می‌دهد و اگر غفلتی شود و این جایگاه به فراموشی سپرده شود و اگر هوا و هوس‌ها وارد شود فاسد می‌شود.

موحدی کرمانی در مورد انتخابات مجلس خبرگان، گفت: خداوند به مقام معظم رهبری طول عمر دهد و رهبری ایشان را به ظهور حضرت حجت (عج) متصل کند و خبرگان وظیفه انتخاب رهبری نداشته باشد اما بالاخره ما حوادث را نمی‌دانیم و اگر حادثه‌ای برای رهبری اتفاق افتاد، این خبرگان هستند که برای رهبری تصمیم می‌گیرد. خبرگان باید آگاه و بیدار و مطلع باشد. مردم در این مورد باید متوجه باشند به علما مراجعه و از آنها تکلیف بخواهند.

وی افزود: گروه‌های مختلفی هستند که ولایت و امامت و انقلاب را به دقت مورد توجه قرار داده و دلسوز هستند و درد دین دارند و خود را برای خدمت به انقلاب آماده و برای راهنمایی مردم در موضوع مجلس شورای اسلامی آماده می‌کنند. به این گروه‌ها توصیه می‌کنم در فکر انتخاب اصلح باشند همانطور که امام و رهبری تاکید همواره داشته‌اند. سعی کنید لیست شما دارای مشترکاتی باشد.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در پایان تاکید کرد: باید دید چه کسی دلسوز، کارآمد، متدین و داناتر است و وقتی اصلح را شناختند از او حمایت کنند هر چند ممکن است در گروه آنها نباشد. دنبال سهم خواهی نبوده و ببینند چه کسی می‌تواند درد ضعفا و مستضعفین را لمس کرده و بفهمد و چاره اندیشی کند.

انتهای پیام

کد N938042