مدیرعامل بانک تجارت:

توافق هسته‌ای یک فرصت تاریخی برای بانک‌هاست

توافق جامع هسته‌اي,بانک تجارت

در آستانه هفته بانکداری اسلامی، مدیرعامل بانک تجارت به تشریح برنامه‌های این بانک در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور پرداخت.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به توفیقات دولت در مهار تورم و بازگشت ثبات و آرامش به اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: اینک با توجه به توفیقات ارزشمند دستگاه سیاست خارجی کشور در مذاکرات هسته‌ای‌، این امید وجود دارد تا شاهد رونق بیشتر فضای کسب و کار در کشور و روق بیشتر تولید و کارآفرینی باشیم.

وی رفع محدودیت‌های بین‌المللی علیه شبکه بانکی را یک فرصت طلایی برای بانک‌های ایرانی جهت بازگشت قدرتمندانه به عرصه بانکداری بین‌الملل‌، افزایش تنوع سبد خدمات بانکی و تبدیل بانک‌ها به سوپرمارکت‌های مالی به معنای درست کلمه دانست و یادآور شد‌: رفع موانع حاصل از تحریم فرصتی را پیش‌روی بانک‌های کشور قرار داده تا با بازیابی کانال‌های ارتباطی با کشورهای مختلف جهان بار دیگر جهشی بزرگ را تجربه کنند.

وی افزود: بانک تجارت خود را برای حضوری مقتدر در ارائه خدمات ارزی به صنعتگران و بازرگانان ایرانی در شرایط پساتحریم آماده کرده است.

مقدم با اشاره به برنامه دولت برای پیگیری طرح تحول نظام بانکی گفت‌: طرح تحول نظام بانکی محورهای بسیار مهمی را در بر می‌گیرد که در به نوعی لازم و ملزوم یکدیگرند و حرکت برای تحقق اهداف مختلف این طرح باید هماهنگ و هم‌شتاب باشد. افزایش تنوع روش‌های تامین مالی در اقتصاد کشور‌، بهبود ساختارهای نظارتی و کنترلی بانک‌ها‌، توسعه خدمات الکترونیک و ... همه موضوعات بسیار مهمی هستند که برای تحقق آنها دیگر دستگاه‌های مهم و تاثیرگذار اقتصاد کشور نیز باید مسئولیت خود را به انجام رسانند‌.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به برنامه‌های این بانک برای توسعه خدمات نوین گفت‌: آنچه بانک تجارت در کوتاه‌مدت دنبال می‌کند افزایش سهم درآمدهای کارمزدی‌، وصول مطالبات معوق و تخصیص بهتر منابع از طریق استقرار سامانه‌های پیشرفته اعتبارسنجی است. در حوزه توسعه خدمات نوین بانکی یکی از مهمترین راهبردهای بانک تجارت، تنوع بخشی به سبد خدمات و ایجاد مزیت رقابتی در بسته‌های خدماتی برای گروه‌های مختلف مشتریان بوده و مصمم هستیم تا در قالب یک سامانه کارآمد بانکداری جامع برای هر گروه از مشتریان‌، خدمات متناسب با نیازها و انتظارات آنها ارائه کنیم.

مقدم با اشاره به تحولات سالهای اخیر بانک تجارت جهت استقرار ساختارهای حاکمیت شرکتی گفت: روند تغییر از ساختار وظیفه محور به مشتری‌محور و شناسایی ظرفیت‌های جدید خدمت‌رسانی تخصصی در بانک تجارت آغاز شده و کوشیده‌ایم تا تغییرات لازم را در ساختار بانک برای افزایش چابکی در طراحی محصولات جدید بانکی، سودآوری شعب از طریق مدیریت هزینه‌ها و درآمدهای هر شعبه ‌ پیاده‌سازی نظام بودجه‌ریزی عملیاتی و ... به انجام رسانیم.

انتهای پیام

کد N937995