تقوی:

از حق شخصی خود در جهت وحدت اصولگرایی بگذریم

اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي,انتخابات مجلس دهم

قائم مقام دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان این‌که «باید جبهه‌ای با مقر فرماندهی تشکیل شود» گفت: باید از حق شخصی خود در جهت وحدت اصولگرایی بگذریم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام تقوی در اجلاس سراسری دبیران استانی سه تشکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و حزب موتلفه اسلامی در سخنانی با اشاره به شرایط کشور با طرح این پرسش که رسالت ما چیست اظهار کرد: شناخت وظیفه اصلی‌ترین وظیفه ماست و در صورت شناخت وظیفه اولین گام برداشته شده است.

وی افزود: معمولا رسالت و وظایف انسان‌ها تا حدودی تحت تاثیر شرایط اجتماعی مشخص می‌شود و شرایط اجتماعی باعث می‌شود حرکت خاص و رفتار ویژه داشته باشیم. شناخت زمان نیز از دیگر وظایف ما است و باید بر اساس آن شرایط و پدیده‌ها را بررسی کرد و کارها را دنبال کرد.

وی همچنین با بیان این‌که «ائمه اطهار(ع) همواره تاکید بر حرکت متناسب با زمان داشته‌اند با اشاره به شرایط امروز اجتماعی و سیاسی» اظهار کرد: امروز دشمنی را در روبرو می‌بینیم که دندان تیز کرده و به شیوه‌های مختلف نتوانسته علیه انقلاب کاری انجام دهد. دشمنان در عراق و سوریه و یمن هر کاری توانسته‌اند انجام داده‌ اما نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند. تحریم‌ها را علیه ملت ایران به کار گرفتند اما باز هم نتوانستند کاری از پیش ببرند و می‌خواهند با تغییر رفتار از درون، انقلاب اسلامی را استحاله کنند.

قائم مقام دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به این‌که «ما خشنود و خوشحال نیستیم که سفارت انگلیس و جاسوسخانه آن‌ها در ایران باز شده است» گفت: دشمنان با کمک عوامل داخلی‌شان به دنبال نفوذ هستند. رفتار عوامل آنها مشخص است که برای ورود امریکا، قند در دل‌شان آب می‌شود و هنوز برجام در مجلس شورای اسلامی و کنگره به جایی نرسیده خود را آماده کرده اند. باید هوشیار باشیم.

وی در ادامه با اشاره به «نقش احزاب ولایی در کشور» اظهار کرد: احزاب باید کار تشکیلاتی کنند اما در مسائل ملی و کلی همه باید یکی شویم و راهی غیر از این نداریم. باید با وحدت و یکپارچگی پشت سر رهبری بایستیم. اگر می خواهیم حزب اللهی و اصولگرا بوده و مثل کوه پشت سر رهبری باشیم، باید از حق شخصی خود بگذریم و به مصالح کلی و عمومی بیاندیشیم. امروز شرایط کشور ایجاب می‌کند که نیروهای متدین با هم وحدت کنند.

وی همچنین تاکید کرد: باید جبهه‌ای ایجاد کرد و این جبهه نیاز به مقر فرماندهی دارد. مجموعه‌ای باید در قرارگاه باشند و نیروها را هدایت کنند تا همه نیروها در کنار هم وحدت داشته باشند. رسالت این مقر هماهنگ کردن احزاب و تشکل‌ها در جریان اصولگرایی است. برای سازماندهی نیروهای ارزشی باید ظرفیت شناسی کرد. امروز ما ظرفیت‌های بالایی داریم که باید آن‌ها را بشناسیم و تقویت کنیم؛ زیرا همیشه این موقعیت‌ها بوجود نمی‌آید.

تقوی در پایان تصریح کرد: فرصتی برای وحدت اصولگرایان به وجود آمده که باید از این فرصت حداکثر استفاده را انجام داد و امیدواریم روز به روز انسجام و وحدت و همگرایی نیروهای اصولگرا و ارزشی بیشتر شود.

انتهای پیام

کد N937994