شوهانی با ایسنا مطرح کرد

توسعه روابط ایران با کشورها از اهداف سفر رییس مجلس به نیویورک

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، توسعه روابط ایران با کشورها را از جمله اهداف سفر رییس مجلس به نیویورک دانست.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، توسعه روابط ایران با کشورها را از جمله اهداف سفر رییس مجلس به نیویورک دانست.

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به سفر رییس مجلس به نیویورک جهت شرکت در اجلاس روسای مجالس دنیا گفت که قطعا چگونگی مقابله با گسترش تروریسم منطقه ای و مسائل مربوط به بحران های منطقه ای همچون عراق سوریه و یمن و توافق نامه هسته ای را به عنوان محورهای مورد بحث در این اجلاس خواهد بود.

وی گفت: با توجه به نقش تاثیرگذار دیپلماسی پارلمانی در توسعه روابط کشورها همچون ایران، حضور دکتر لاریجانی و رایزنی ها با کشورها و روسای مجالس را می توان در این راستا ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه مواضع ایران در مسائل منطقه ای و بین المللی توسط دولت و مجلس مطرح می شود افزود: دیپلماسی پارلمانی در کنار دیپلماسی وزارت خارجه بسیار تاثیر گذار است که این موضوع از نقش و جایگاه مجالس در دولت ها نشات می گیرد.

شوهانی ادامه داد: با توجه به لزوم حمایت توافق هسته ای در مجالس دنیا حضور دکتر لاریجانی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، توسعه روابط ایران با کشورها را از جمله اهداف سفر رییس مجلس به نیویورک برشمرد و گفت: دیدارهایی که رییس مجلس در حاشیه این اجلاس به صورت دو و یا چند جانبه با روسا و نمایندگان کشورها خواهد داشت برای ارتقای روابط اقتصادی ایران با دنیا به خصوص کشورهای اروپایی بعد از توافق هسته ای از اهمیت ویژه ای برخودار است.

به گفته شوهانی، چگونگی مقابله با گسترش تروریسم منطقه ای و مسائل مربوط به بحران های منطقه ای همچون عراق سوریه و یمن و توافق نامه هسته ای را به عنوان محورهای مورد بحث در ا ین اجلاس عنوان و اظهار کرد: انتظار می رود مسائل منطقه ای و بین‌المللی و روابط دو جانبه اقتصادی و سیاسی با کشورها در دیدارهای رییس مجلس مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان ابراز امیدورای کرد که با این گفت و گوها و دیدارها شاهد به نتیجه رسیدن توافقنامه هسته ای و گشایش روابط با کشورهای تاثیرگذار و در نهایت خروجی مثبت در داخل باشیم.

انتهای پیام

کد N937911