جنگ‌طلبان آمریکایی به دنبال راه‌های جدید برای حمله به توافق هسته‌ای

مذاكرات ايران و گروه 1 5,توافق جامع هسته‌اي,برجام

در حالی که اوباما به جمع کردن حمایت‌های لازم برای اجرایی کردن توافق‌نامه هسته‌ای با ایران نزدیک می‌شود، مخالفان در کاپیتال هیل (محل کنگره آمریکا) مشغول طرح‌ریزی نقشه دیگری برای فشار بر ایران هستند.

در حالی که اوباما به جمع کردن حمایت‌های لازم برای اجرایی کردن توافق‌نامه هسته‌ای با ایران نزدیک می‌شود، مخالفان در کاپیتال هیل (محل کنگره آمریکا) مشغول طرح‌ریزی نقشه دیگری برای فشار بر ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از وال استریت ژورنال، مخالفان در حال آماده‌سازی قانون جدیدی در پاییز برای افزایش تحریم‌های تهران هستند. مخالفان مدعی هستند این تحریم بر مبنای نقش تعهدات در حمایت از سازمان‌ها و گروه‌های فعال تروریستی در خاورمیانه وضع می‌شود اقدامی که می‌تواند باعث لغو توافق‌نامه از سوی ایران شود.

این سیاست‌مداران هم‌چنین در راه طرح‌ریزی راه‌های جدیدی برای هدف قرار دادن فعالیت‌های اقتصادی سپاه پاسداران ایران هستند.

گزارش وال استریت ژورنال می‌افزاید: این تحریم‌های جدید به طور بالقوه کاخ سفید و دموکرات‌های پیش‌گامی مانند هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری این حزب را دچار سردرگمی خواهد کرد.

بسیاری از قانونگذاران مدعی هستند که کاهش چنین تحریم‌هایی باعث آزادسازی پول‌های ایرانی می‌شود که ممکن است جهت تجهیز سازمان‌های نظامی ضد ایالات متحده از قبیل حزب‌الله لبنان و حماس فلسطین سرمایه‌گذاری شود. ادعایی که همواره توسط ایران تکذیب شده است.

جان باراسو، عضو کمیته روابط خارجی سنا در این باره گفت:‌ اگر ما ببینیم که دارایی‌های آزاد شده از سوی ایران برای فعالیت‌های تروریستی استفاده می‌شود مجبوریم تا اقدام مناسبی را دوباره انجام دهیم.

سناتورها مارک کرک و باب منندز در حال آماده‌سازی لایحه‌ای برای تمدید یکی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای مدت یک دهه دیگر هستند. بر مبنای این تحریم که به مدت بیست سال وضع شده بود و سال 2016 به پایان می‌رسد، سرمایه گذاری بیش از 20 میلیون دلار توسط ایالات متحده یا شرکت‌های خارجی در صنعت انرژی ایران ممنوع است.

قرار است در ماه سپتامبر کنگره توافق‌نامه هسته‌ای ایران را به رای بگذارد و تاکنون 30 تن از سناتورها حمایت خود را از برجام اعلام کرده‌اند و به نظر می‌رسد کابینه اوباما می‌تواند حق وتوی خود را حفظ کند.

منتقدان توافق‌نامه هسته‌ای از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات هنوز شکست خود در تصویب این توافق‌نامه را نپذیرفته‌اند، به همین دلیل با کم‌رنگ شدن شانس‌های خود در خارج کردن تصویب توافق‌نامه هسته‌ای از مسیرش به دنبال ایجاد تحریم‌های جدید اقتصادی هستند.

انتهای پیام

کد N937738