تمدید بازداشت اداری 85 درصد از اسرای فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی

سیاسی

سخنگوی "مرکز پژوهشی اسرای فلسطین" اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مدت بازداشت 85 درصد از اسرای فلسطینی را که در قالب "بازداشت اداری" در زندان‌های این رژیم به سر می‌برند، تمدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، ریاض الاشقر سخنگوی این مرکز گفت که تعداد این اسرا به 480 تن می‌رسد و مدت بازداشت آنها از دو تا شش ماه تمدید شده است.

الاشقر گفت: بازداشت اداری حربه دستگاه اطلاعات اسرائیل برای تحقیر و شکنجه فلسطینیان و متوقف کردن فعالیت سیاسی و اجتماعی آنان است.

سخنگوی مرکز پژوهشی اسرای فلسطین افزود: اشغالگران قصد دارند با اجرای این طرح تا حد ممکن مدت بازداشت اسرا بدون محاکمه و یا تفهیم اتهام را افزایش دهند. اسرای فلسطینی به گروگان‌های سیاسی اشغالگران بدل شده‌اند که پس از گذراندن دوره‌های طولانی حبس بدون محاکمه، در دادگاه‌های صوری محاکمه می‌شوند و این بار حبس آنها با حکم قضایی ادامه می‌یابد.

وی اظهار داشت نزدیک به 75 اسیر فلسطینی که پیش از این تحت بازداشت اداری بودند برای چهارمین بار پیاپی، 135 اسیر برای سومین بار، 190 اسیر برای دومین بار و مابقی برای یک دوره، بازداشتشان تمدید شده است.

انتهای پیام

کد N937589