با حضور اسحاق جهانگیری؛

موزه پیش از تاریخ ، گشایش و موزه دوران اسلامی بازگشایی شد

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مجموعه موزه ملی ایران موزه دوران اسلامی بازگشایی و موزه‌ی ایران باستان (دوران پیش از تاریخ و تاریخی) گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مجموعه موزه ملی ایران به عنوان بزرگترین ، مهمترین و قدیمی‌ترین موزه کشور بیشترین یافته‌های باستان شناسی حاصل از کاوش‌های علمی از دوران پارینه سنگی تا اسلامی در قالب دو موزه ایران باستان و دوران اسلامی به نمایش درآمده است.

بر اساس این گزارش موزه ایران باستان شامل دو موزه‌ی پیش از تاریخ ایران با آثاری از دوران پارینه سنگی قدیم تا اواخر هزاره چهارم پیش از میلاد یعنی از کهن‌ترین دوران تا پیش از ابداع نگارش و در موزه دوران تاریخی آثاری از اواخر هزاره چهارم بیش از میلاد یعنی آغاز به کارگیری نگارش تا پایان دوران ساسانی به نمایش گذارده شده‌ است.

همچنین موزه دوران اسلامی که در سال 1375 تجهیز و افتتاح شده بود و در اول تیر ماه 1385 با هدف گسترش برخی از فضاها و بازنگری در چگونگی نمایش آثار این موضوع برای بازسازی تعطیل شد امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با تغییراتی در فضای داخلی و چیدمان بازگشایی شد.

بر اساس این گزارش آثار موزه دوران اسلامی در دو طبقه اول و دوم بر اساس زمان بندی تاریخی حکومت‌ها و سلسله‌ها و حکمرانان چیدمان شده‌اند.

انتهای پیام

کد N937495