تکذیب ارتباط ایران با پ.ک.ک

ایلنا نوشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر حمایت ایران از «پ.ک.ک.» را تکذیب کرد.

محسن پاک‌آیین در پاسخ به پرسشی در مورد اخبار برخی رسانه‌های غربی مبنی بر حمایت ایران از «پ.ک.ک.»، ضمن تکذیب این قبیل اخبار گفت: مناسبات ایران با ترکیه استراتژیک است و خواست ما همواره این است که در ترکیه همواره ثبات و امنیت حاکم باشد.

وی با تاکید بر اینکه ایران با «پ.ک.ک.» ارتباط نداشته و حمایت از تروریسم به طور کلی مخالف بینش‌های انقلاب اسلامی است، انتشار این قبیل اخبار را بخشی از سیاست رسانه‌ای غرب دانست و افزود: آنها با هدف ایجاد افتراق و اختلاف این سیاست خبری را دنبال می‌کنند.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان به تلاش رژیم صهیونیستی برای ایجاد ایران‌هراسی در جهان اشاره کرد و گفت: این رژیم جعلی با پخش شایعه تلاش می‌کرد به جهانیان القا کند که ایران قصد تولید سلاح هسته‌ای دارد و در چارچوب مذاکرات هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+5 روشن شد که ایران چنین قصدی نداشته و فعالیت‌های هسته‌ای ایران صرفاً صلح‌آمیز است. به همین خاطر است که برخی کشورها هم‌اکنون برای بهبود روابط خود با ایران تلاش می‌کنند و افزایش سفر مسئولان کشورهای اروپایی به ایران نیز نمونه‌ای از این روند به شمار می‌آید.

پاک‌آیین سیاست اصولی کشورمان برای گسترش روابط متقابل با همه کشورهای جهان به استثناء رژیم صهیونیستی را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: ما طرفدار تعطیلی سفارتخانه‌های کشورهای خارجی نیستیم و از فعالیت‌های دیپلماتیک در چارچوب قواعد بین‌المللی حمایت می‌کنیم. البته برخی از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس نیز مقاطعی سفارتخانه‌های خود در تهران را بستند و با گذشت زمانی مجدداً آن‌ها را بازگشایی کردند.

2727

 

 

کد N937337