مادورو برای امضا توافقنامه‌های اقتصادی به چین و ویتنام می‌رود

ونزوئلا,چین

همزمان با تلاش کاراکاس برای سروسامان دادن اقتصاد خود در زمان کاهش بهای نفت، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، برای امضای توافقنامه‌های مالی و اقتصادی به چین و ویتنام سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: فردا برای امضای توافقنامه‌های مالی و اقتصادی و جلب حمایت از ونزوئلا در این شرایط نامساعد به ویتنام و چین خواهم رفت.

وی افزود: دعوت نامه‌هایی را از سوی روسای جمهور چین و ویتنام دریافت کرده‌ام.

ونزوئلا از طریق توافقنامه نفت در برابر وام که در سال 2007 میلادی توسط هوگو چاوز، رهبر سوسیالیست سابق ونزوئلا امضا شد، 50 میلیارد دلار از چین قرض گرفت که به کمپانی‌های چینی کمکی کرده تا در بحبوحه کمبود کالا در ونزوئلا، به بازارهای این کشور راه یابند.

شرکت دولتی نفت و گاز "پترو ویتنام" شریک 40درصد شرکت نفت ونزوئلا در پروژه نفت سنگین “Junin2” در کمربند "اورینوکو" است. یکی از مقامات آگاه در مارس سال جاری میلادی گفت، شرکت "پترو ویتنام" در حال بررسی خارج شدن از این پروژه است.

جیزز توره آلبا، رئیس ائتلاف اپوزیسیون ونزوئلا این سفر مادورو در زمانی که رشد اقتصادی آهسته چین بازارهای جهانی را نگران کرده، به سخره گرفت.

وی گفت: مادورو تنها به این فکر است که برای دریافت کمک به چین برود آن هم در زمانی که فروپاشی مالی چین باعث بحران جهانی شده است.

انتهای پیام

کد N937311