ریاست ناطق نوری در مجلس بعد بهتر است یا عارف؟/پیشنهاد زیباکلام برای سرلیستی ناطق نوری

روزنامه آرمان در گفت و گویی با صادق زیبا کلام نوشت: عرصه سیاست عرصه آرمانگرایی و رویاهای عاشقانه نیست. اگر به من بود دلم می‌خواست نلسون ماندلا و واسلاوهاول، آن سانگ سوچی، مهاتما گاندی، دکتر مصدق یا مهندس بازرگان سرلیست اصلاح‌طلبان در تهران می‌شدند.

اهم اظهارات وي را در ادامه بخوانيد:

** يادمان باشد كه آقاي ناطق نوري يا دكتر عارف قرار است در جمهوري اسلامي ايران به عنوان رئيس مجلس فعاليت كنند. حالا به نظر شما مجلسي كه ناطق نوري رياست آن را برعهده داشته باشد چه كارآيي‌ای خواهد داشت. بنده معتقدم مجلسي كه آقاي ناطق نوري در رأس آن قرار داشته باشد به مراتب از مجلسي كه دكتر عارف رياست آن را برعهده بگيرند قدرتمندتر خواهد بود.

** قبول دارم كه آقاي دكتر عارف آزاديخواه‌تر از آقاي ناطق نوري هستند اما چه فايده‌اي دارد كه ما يك فرد بسيار آزاديخواه را در راس مجلس قرار دهيم در حالي كه نتواند دموكراسي و آزاديخواهي را در سطح كشور يك ميليمتر‌ جلو ببرد. بنده نه توانايي‌هاي دكتر عارف را دستكم مي‌گيرم و نه توانايي‌هاي آقاي ناطق را دست بالا.

**يقين دارم كه اگر در 24 خرداد92 آقاي دكتر عارف پيروز شده بودند و ايشان الان رئيس‌جمهور بودند، ما همين قدر دستاورد را هم نمي‌داشتيم. آقاي روحاني در طول دو سال گذشته بعضا سكوت كرده، بعضا پاسخ داده و خيلي با سياست و توانمندي عمل كرده است. باور كنيد اگر دكتر عارف رئيس‌جمهور شده بودند همين مقدار پيشرفت هم اتفاق نيفتاده بود.

2727

 

 

 

کد N937102