نخست وزیر عراق دستور داد مسیرهای «منطقه سبز» به روی مردم باز شود

تسنیم نوشت: خست وزیر عراق به تمامی فرماندهان امنیتی این کشور دستور داد تا تمامی خیابان های بغداد و دیگر استان ها که پیش از این بر روی شهروندان این کشور بسته شده بودند را مجددا باز کنند.


به گزارش گروه بین اللملل خبرگزاری تسنیم حیدر العبادی نخست وزیر عراق به تمامی فرماندهان امنیتی این کشور دستور داد تا تمامی خیابان‌های بغداد و دیگر استان ها که پیش از این بر روی شهروندان این کشور بسته شده بودند را مجددا باز کنند.
بر اساس این گزارش حیدر العبادی به گروه ویژه و فرماندهی عملیات بغداد دستور داد تا مقدمات لازم را برای بازگشایی منطقه سبز بغداد (المنطقة الخضراء) را بر روی شهروندان عراقی فراهم کنند.
منطقه سبز بغداد مشهورترین نام برای منطقه بین‌المللی بغداد است. این محدوده به وسعت 10 کیلومترمربع (3٫9 مایل‌مربع) در محلهٔ کرخ واقع در مرکز شهر بغداد، پایتخت عراق واقع شده است که مراکز دولتی ، سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس، و نیروهای چندملیتی باقی‌مانده در خاک عراق در آنجا قرار دارند. دورتا دور منطقه سبز بغداد دیوارهای بتنی بلند کشیده شده است و خودروهای زرهی با دقت از آن مراقبت می‌کنند. در مقابل، منطقهٔ قرمز به دیگر بخش‌ها و نقاط بغداد بلافاصله خارج از حصار پیرامونی منطقهٔ سبز اطلاق می‌شود اما به‌تدریج برای تمامی مناطق ناامن خارج از پست‌های نظامی استفاده شد.
در این فرمان همچینن از تمامی فرماندهان عملیات و فرماندهان امنیتی در بغداد و دیگر استان‌ها خواسته شده است تا آن دسته از خیابان‌ها اصلی و فرعی که از سوی شخصیت‌ها، احزاب و صاحبان نفوذ بسته شده بودند را باز و طرحی را برای حمایت از شهروندان و مراجعان به دفاتر دولتی در برابر تروریسم تهیه کنند.

4949

کد N936675