بشار جعفری: دخالت خارجی عامل تاخیر در راهکار سیاسی بحران سوریه است

سوريه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل عنوان داشت که مداخله خارجی در بحران سوریه عامل ظهور تروریسم و تاخیر در حل وفصل سیاسی مسئله سوریه و بحران انسانی در این کشور است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل عنوان داشت که مداخله خارجی در بحران سوریه عامل ظهور تروریسم و تاخیر در حل وفصل سیاسی مسئله سوریه و بحران انسانی در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المنار، "بشار جعفری"، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت عنوان داشت که دولت سوریه آماده است به همکاری با سازمان ملل جهت رسیدن کمک‌های انسانی به دست تمامی شهروندان آسیب دیده در هر جایی از کشور و بدون تبعیض میان آنها ادامه دهد.

وی افزود: شورای امنیت این دیدگاه را دارد که نمی‌توان با اوضاع انسانی دردناک در سوریه به دور از مداخله سیاسی، نظامی و اقتصادی خارجی در صحنه سوریه تعامل کرد که این امر باعث گسترش و ادامه تروریسم در سوریه و منطقه شده است و عامل جلوگیری از پیشرفت در روند سیاسی است.

بشار جعفری عنوان داشت: آشتی‌ میان سوری‌ها ثابت کرد که مردم سوریه می‌توانند با یکدیگر بر سر میز مذاکره بنشینند و مشکلاتشان را به دستان خود حل کنند و این در صورتی است که مداخله خارجی در امور مردم سوریه متوقف شود و کشورهای حامی تروریسم ملزم به توقف سیاست‌های خونین خود شوند.

این مقام سوری عنوان کرد: برخی از کشورها از جمله بعضی از کشورهای عضو در شواری امنیت نمی‌توانند خود را در پشت اسامی چون "مخالفان میانه رو مسلح" پنهان کنند تا به کارگیری تروریست‌ها و تندروها را به عنوان ابزاری جهت اجرای دستور کارهای سیاسی خود در سوریه و در دیگر کشورها توجیه کنند . به ویژه اینکه اقدامات تروریستی این مخالفان میانه رو برای همگان برملا شده است.

وی گفت: چرا وجود مخالفان مسلح میانه رو فقط در سوریه و نه در دیگر کشورها ترویج داده می‌شود و ما در رسانه‌های غربی می‌بینیم که نیروهای مسلح در سوریه که حمایت خود را از القاعده اعلام کرده‌اند، همچون گروه تروریستی "الحرار الشام" به عنوان مخالف میانه رو خوانده می‌شوند و روزنامه نیویورک تایمز نیز اخیرا این گروه تروریستی احرار الشام را مورد ستایش قرار داده و آن را همپیمان آمریکا خواند.

انتهای پیام

کد N936563