آیت‌الله سعیدی:

ورزش و فعالیت‌های نشاط‌آور بخشی از دین ماست

سیاسی

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) گفت: ورزش و فعالیت‌های نشاط آور بخشی از زندگی و دین ماست و ما باید مسابقات قرآنی را از آیاتی که مرتبط با فعالیت‌های نشاط‌آور هستند استخراج کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان، آیت الله سید محمد سعیدی در جشنواره سراج منیر که در جوار مضجع شریف امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر همواره بر دو شاخص قرآن و عترت تاکید می کردند؛ کسانی که تابع ایشان بودند سعی می‌کردند این شاخص‌ها را درس زندگیشان قرار دهند که البته عده کمی از مسلمانان به این دو شاخص عمل کردند.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای از مسلمانان این شاخص‌ها را نپذیرفتند و بر سر خود آن بلایی را آوردند که اکنون شاهدش هستیم و آفاتش همه جهان را تهدید می‌کند.

تولیت آستانه حضرت معصومه (س) یادآور شد: تلاوت قرآن باب معرفت را به روی انسان می گشاید و مقدمه‌ای برای عمل کردن است. در کتاب عیون اخبار الرضا آمده است که حضرت ثامن الحجج در مسیر خراسان، شب‌ها به تلاوت قرآن می‌پرداختند؛ شب که زمان آرامش است و انسان باید از اضطراب‌ها به دور باشد به تلاوت آیات قرآن سپری می‌شد.

وی با اشاره به یکی از آیات قرآن کریم، تصریح کرد: در یکی از آیات آمده است «انما الحیاة الدنیا لهو و لعب»؛ یعنی زندگی دنیا فقط لهو و لعب است البته منظور از لهو و لعب در این آیه به معنای ابتذالی آن نیست. یعنی زندگی دنیا بازی و سرگرمی است. هر کس که درست بازی کند، جوانمردانه بازی کرده است و انسان مومن کسی است که بهترین بازی را انجام دهد.

سعیدی گفت: در این جشنواره علوم قرآن و حدیث شما 30 عنوان و رشته را ذکر کردید، لذا توصیه می‌کنم وقتی می‌خواهیم کار قرآنی انجام دهیم سرفصل‌ها را قرآن بگیریم و فعالیت‌های قرآنی را بر مبنای محتوای قرآن تنظیم کنیم. در برنامه‌ریزی برای ورزش، هنر، نقاشی و برنامه‌های نشاط آور از قرآن استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه اولیای خدا کسانی بودند که به قواعد زندگی دنیا ملتزم شدند، اضافه کرد: در داستان زندگی حضرت یوسف(ع)، زمانی که خواستند برداران یوسف را به بیابان ببرند از حضرت یعقوب(ع) اجازه خواستند تا برای گردش و بازی او را ببرند، حضرت یعقوب نگفت که شما فرزندان پیغمبر هستید و نمی‌خواهد به بازی و گردش بروید لذا بازی و سرگرمی بخشی از دین ماست.

انتهای پیام

کد N936401