/دولت یازدهم؛ استقلال، عزت، غرور ملی/

عضو مجمع نیروهای خط امام (ره):مخالفان قدرتمند، کار دولت را در آینده سخت‌تر خواهند کرد

هفته دولت

یک عضو مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: کار دولت در آینده نیز برابر مخالفانی که قدرت فراوانی دارند و می‌توانند در برنامه‌های رییس جمهور برای اداره کشور اخلال ایجاد کنند، سخت‌تر خواهد بود.

قاسم مهرزاد صدیقیانی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اقدامات دولت در دو سال گذشته، اظهار کرد: دولت دهم با وجود سدهای سدیدی که در برابرش قرار داشته‌ و دار و هربار با بهانه‌ای در روند فعالیت‌هایش ایجاد اختلال می‌کنند، کارش را به خوبی پیش برده است و مخصوصاً توانسته است در مسائل مربوط به اقتصاد و سیاست خارجی به موفقیت‌هایی دست یابد.

وی با بیان اینکه در طول دوره گذشته اقتصاد کشور با آسیبهای جدی روبه‌رو شده بود و مشکلات آن دوران هنوز گریبانگیر مردم است، گفت: یک مشکل اقتصادی وقتی ریشه بدواند و چندین سال ادامه پیدا کند به راحتی از میان نخواهد رفت و اثرات آن تا سال‌ها بر جامعه سایه خواهد انداخت.

صدیقیانی ادامه داد: دولت آقای روحانی توانسته است با وجود ضربات مهلکی که به اقتصاد کشور وارد شده بود و با وجود مشکلات مربوط به فروش ارزان قیمت نفت و همچنین تحریم‌های اعمال شده بر ایران، با تلاش و مشقت فراوان آرامشی را در وضعیت اقتصاد کشور پدید آورد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تأکید بر اینکه در اصل بار مشکلات اقتصادی بر دوش مردم قرار دارد، یادآور شد: مشکلات اقتصادی را در اصل مردم به دوش می‌کشند و هزینه‌های آن را می‌پردازند اما با علم بر اینکه این دولت در کنارشان قرار دارد و به فکر حل مشکلات اقتصادی آنهاست.

وی به توافق ایران با کشورهای 5 + 1 نیز اشاره کرد و افزود: توافقی که این دولت با 5 + 1 انجام داد، کارستان بود و به معنای درست کلمه به یک توافق برد – برد دست پیدا کردیم. دولت توانست برابر تمام قدرتهای دنیا قرار بگیرد، با آنها گفت ‌وگو کند، از حق خود دفاع کند و در نهایت حرف خود را به کرسی بنشاند.

عضو مجمع نیروهای خط امام (ره) با اشاره به نقش شورای نگهبان در عرصه انتخابات و بحث نظارت استصوابی، عنوان کرد: حضرت امام (ره) با نظارت استصوابی مخالف بودند و حتی وقتی این موضوع در زمان حیات ایشان مطرح شد، با نوشتن نامه‌ای به آن واکنش نشان دادند و به اعضای شورای نگهبان هشدار دادند که با چنین کارهایی جوانان را از خود دور خواهید کرد. شورای نگهبان در عرصه انتخابات باید به عملکرد وزارت کشور نظارت داشته باشد و جلوی قانون‌گریزی در وزارت کشور را بگیرد، نه اینکه مثل امروز، برخی بگویند شورای نگهبان می‌تواند کل انتخابات را هم در هر زمانی باطل کند، چرا چنین مسائلی مطرح می‌شود و چه دلیلی دارد که شورای نگهبان چنین قدرتی داشته باشد؟

صدیقیانی افزود: مگر در آغاز انقلاب شورای نگهبانی وجود داشت تا انقلابیون را تایید و یا رد صلاحیت کند؟ مردم از هرکسی بهتر تشخیص می‌دهند که چه کسی را باید تایید و چه کسی را باید رد کنند. مردم ما در هفت، هشت سال گذشته آگاه‌تر شده‌اند و می‌دانند چه کسی برای آنها دلسوزتر است و چه کسی نیست. پس بهتر است اجازه دهیم خود آنها انتخاب کنند و شورای نگهبان نیز به نظارت خود بر حسن اجرای رای‌گیری در روز انتخابات، بپردازد.

او در پایان نیز درباره فعالیتهای مجمع نیروهای خط امام (ره) برای شرکت در انتخابات آتی مجلس خبرگان و شورای اسلامی گفت: برای فعالیتهای انتخاباتیمان در ائتلاف با سایر نیروهای اصلاح‌طلب عمل خواهیم کرد و تا به حال نیز درباره گزینش کاندیدهایمان در هر دو انتخابات پیش‌رو بحث‌هایی درون‌گروهی را دنبال کرده‌ایم.

انتهای پیام

کد N936386