سردار فضلی: مقاومت ایران الگوی کشورهای اسلامی منطقه است

ایسنا نوشت:

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: راهیان نور به لطف خدا و همت دانشجویان به اوج خود رسیده است.

 سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین در دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه سیره امام خمینی (ره) که ویژه دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در مجتمع فرهنگی دشت بهشت شاندیز برگزار شد، اظهار کرد: 30 سال پیش در چنین روزی جمعی از فرماندهان سپاه به محضر امام شرفیاب شدند و هر کسی که می‌رسید در صف اول می‌نشست و آن روز روزی من این بود که در صف چهارم نشستم.

وی افزود: آن روزها در جبهه عملیات بزرگی نداشتیم و در آن جلسه نیز بعد از گزارش فرمانده سپاه نوبت به فرمایش امام راحل رسید که در آن جلسه امام فرمودند«هر شب به دشمن هجمه کنید و خواب را از چشم دشمن بگیرید، به دشمن امان ندهید»؛ لذا بیان امام تنها برای آن مقطع نیست و برای تاریخ است و به عنوان یک راهبرد جدی مطرح شد، اگر در عملیات فرهنگی و اجتماعی و جنگ نرم هر شب هجمه نکنیم به ما هجمه وارد می‌شود.

وی اظهار کرد: در حین بیانات امام دیدم عزیزی در صف اول شانه‌هایش می‌لرزد و بعض گلویش را گرفته بود و رنگ لباسش با ما تفاوت داشت، وقتی دقیق‌تر نگاه کردیم کسی جز شهید عباس بابایی نبود. نکته اول این است که در همین سیر جوانی باید برای هر امر مبارکی نیت کنید و آن قربت الی‌الله است و اگر می‌خواهید این مهم توسعه پیدا کند و ماندگار شود باید با خدا معامله کرد، همانطور که شهید عباس بابایی برای ما الگو است و آن روز آن اتفاق افتاد و لذا شهید عباس بابایی تا شهادت ایستادگی کرد. در روز عید قربان که حاجی‌ها در ادامه اعمالشان قربانی می‌کنند شهید عباس بابایی در حمله دشمن شهید می‌شود و بعد از 28 سال از واقعه شهادت این شهید بزرگوار متوجه تعابیر عجیبی می‌شویم.

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: عملیات فرهنگی که امروز مانند راهیان نور در جریان است یکی از راه‌های ادامه‌ دادن سیره شهدا است، برداشت ما از نگاه و اندیشه شهید عباس بابایی این است که مهم نیست چه شخصیتی داریم؛ چراکه مهم نیت است، در دفاع مقدس این‌گونه تفکری حاکم بود و امروز استراتژی نظام اسلامی راهیان نور است.

وی اظهار کرد: امروز راهیان نور غریب به 5 میلیون نفر از مردم ایران را در طول سال به مناطق عملیاتی می‌برد، شاخص سال امسال ما شهید نادر مهدوی است، تعدادی از شهدا آمده‌اند و نشان داده‌اند که بخشی از مجاهدت‌های‌شان برای جامعه الگو است، امروز با اقتدار می‌گوییم در خلیج فارس امنیت و اقتدار را برقرار می‌کنیم؛ لذا این شهید بزرگوار متوجه حرف امام می‌شود که نباید به آمریکایی‌ها در خلیج فارس امان داد و در اوج عصبانیت دشمن اسیر می‌شود و در عرشه کشتی وی را به شهادت می‌رسانند؛ لذا امثال این شهدا الگو برای مبارزه با استکبار هستند.

وی تصریح کرد: راهیان نور به لطف خدا و همت دانشجویان به اوج رسیده است، در دوران پس از پذیرش قطعنامه کاروان‌هایی را اعزام کردند و کم کم این حرکت هویت شد اما این امر برای ما یک راهبرد است و این را می‌توان از بیان صریح رهبری متوجه شد، رهبری در این هجمه فرهنگی و ناتوی فرهنگی به دو نکته ما را توجه می‌دهند، نخست کار برای شهدا به‌ویژه شهدای گمنام است و دوم راهیان نور؛ اگر اردو تربیتی باشد حرکتی ماندگار می‌شود.

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: در موضوع راهیان نور که هم مورد توجه جوانان و جامعه قرار گرفته است در تمام ایام سال مردم و جوانان اعزام می‌شوند، امروز ظرفیت اعزام به 110 هزار نفر شب در مناطق راهیان نور رسیده است، 20 هزار و 500 نفر راوی این عملیات بزرگ فرهنگی را راهبری می‌کنند و 60 درصد رزمنده و 40 درصد آن‌ها از جوانان هستند که با دوره و آموزش به این حرکت عظیم سرعت می‌دهند.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس هشت سال طول کشید، وقتی امام فرمان مقاومت صادر کردند، در دروازه ورودی خرمشهر که ارتش بعث عراق با حمایت مستکبران مسلح آمده بود و 17 شبانه‌روز رزمنده‌های مقاومت آنها را عقب می‌راندند.

سردار فضلی در پایان سخنانش اظهار کرد: هنگامی که صهیونیست‌ها می‌خواستند به لبنان حمله کنند کسی چیزی نمی‌گفت اما وقتی مقاومت در ایران الگو شد در آنجا هم حزب‌الله الگو قرار گرفت و هنگامی که مجددا اسرائیل به بیروت رسید و مقاومت را دید از آن فاصله گرفت، امروز اگر در کشورهای منطقه این امر را می‌بینید همان الگوی دفاع مقدس است که رزمندگان آن را نشان دادند.

2929

کد N936118