سیاستمدار فرانسوی: اسد سقوط کند، نمی‌شود داعش را شکست‌ داد

ایسنا نوشت: یک سیاستمدار فرانسوی معتقد است سیاست پسااستعماری غرب در از بین بردن حکومت‌های سکولار در خاورمیانه مسئول ایجاد فجایع این منطقه است و اگر دولت سوریه سقوط کند داعش دیگ غیرقابل شکست خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکولاس دوپوئن، سیاستمدار فرانسوی در سخنرانی خود درباره بحران خاورمیانه گفت: اکنون وقت آن رسیده که پاریس استراتژی‌اش درباه سوریه را تغییر دهد و برنامه‌های خود برای ساقط کردن حکومت‌های سکولار و ملی‌گرای عرب را متوقف سازد.

پوئن در این باره توضیح داد: غرب ابتدا صدام را ساقط کرد، بعد هم نوبت به قذافی رسید. این اقدامات که بر اساس سیاست‌های پسااستعماری صورت گرفت نتایج فجیعی در پی داشت. نتیجه آن چیزی جز نابودی دولت‌های ملی و القای قوانین شرعی پس از آن، افزایش مهاجرت و بربریت داعش نبوده است.

این عضو سابق جنبش مردمی سارکوزی ادامه داد: چرا یک اشتباه را برای بار سوم تکرار کنید؟ اگر اسد سقوط کند، لبنان هم سقوط می‌کند، مسیحیان خاورمیانه نابود می‌شوند و داعش شکست‌ناپذیر خواهد شد و حتی نمی‌توان گفت که آن موقع دیگر با چه بحران مهاجرتی رو به رو خواهیم شد.

5252

کد N936032