تحولات اوکراین محور تماس تلفنی اوباما و مرکل

اوکراین

رییس‌جمهور آمریکا طی تماسی تلفنی با صدراعظم آلمان درباره شرایط در اوکراین و بحران مهاجرت اروپا گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا طی تماسی تلفنی با صدراعظم آلمان درباره روند اجرای توافق مینسک در اوکراین گفت‌وگو کرد.

پیش از این گفت‌وگوی تلفنی، گروه سه‌جانبه تماس اوکراین و چهار زیرگروه آن در پایتخت بلاروس دیدار و درباره اجرای مفاد مختلف توافق مینسک تبادل نظر کرده بودند.

توافق مینسک بین دو طرف درگیر در روسیه و در ماه فوریه به امضا رسید. این توافق آتش‌بس پس از گفت‌وگوهای چند جانبه بین آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و سران کشورهای روسیه، اوکراین و فرانسه حاصل شد.

طی گفت‌وگوی تلفنی روز گذشته مرکل و اوباما، رییس‌جمهور آمریکا هم‌چنین از تلاش‌های صدراعظم آلمان در مقابله با بحران مهاجرت در اروپا به ویژه تصمیم او برای ایجاد پناهگاه برای پناهجویان در مناطق مرزی کشورهای مقصد تقدیر کرد.

هفته گذشته،‌وزیر کشور آلمان اعلام کرد، انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی بیش از 800 هزار پناهجو از مناطق درگیر جنگ در خاورمیانه و شمال آفریقا به آلمان وارد شوند. این رقم سه برابر رقم مدت مشابه در سال گذشته است.

انتهای پیام

کد N935738