الاخبار اعلام کرد:

اعترافات احمد الاسیر و تلاش وی برای ترور شخصیت های حزب الله لبنان

سیاسی

یک رسانه لبنانی به انتشاراعترافات احمد الاسیر که در آن وی از طرح های شوم خود و شناختن عوامل حمله انتحاریه به سفارت ایران در لبنان سخن می گوید، پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر،الاخبار گزارش داد: احمد الاسیر سرکرده سلفی لبنانی که اخیر از سوی نیروهای امنیتی لبنان هنگام فرار به مصر بازداشت شد اعتراف کرده است که عدنان المحمد  معین ابوشهر که حمله انتحاری به سفارت ایران در لبنان انجام دادند را می شناسد.

این رسانه اعلام کرد: الاسیر همچنین در بازجویی به انگیزه های انتقام جویی اعتراف و فاش کرد که پس از درگیری های عبرا، تصمیم به ترور شخصیت های وابسته به حزب الله و جنبش امل و گردان های مقاومت و افسران ارتش را گرفته بوده است.

وی از مکلف شدن شخصی به نام ش.س و م.ق برای شناسایی اهدافی که باید انجام شود و نیز جمع آوری دیگر اطلاعات در این زمینه خبر داد و اعتراف کرد: گروههای تقسیم شدند  ماموریت ها مشخص شد؛گروه اول به فرماندهی فلسطینی به نام ف.أ در منطقه صیدا با تجهیزات کامل قصد هدف قرار دادن مسئولان گردانهای مقاومت و اعضای آن را داشت.

اما گروه دوم به فرماندهی ع.ح مامور ترور شخصیت های حزب الله و جنبش امل هنگام حرکت آنها در روستاهای جنوب شد.

گروههای دیگری نیز در دیگر مناطق تقسیم شدند و با اجاره کردن آپارتمان در برخی مناطق به انبار سلاح پرداختند.

الاخبار گزارش داد: الاسیر، اسامی که باید ترور شوند را شیخ ماهر حمود،زید ضاهر مسئول حزب الله، محمد کوثرانی از مسئولان حزب الله اعلام کرد و اعتراف کرد که حمله به مجتمع الزهرا در نزدیکی محله الحسبه و مراکز ارتش از اهداف برنامه ریزی شده بوده است.

وی از عدم برنامه برای ترور بهیه حریری خبر داد.

الاسیر در اعترافات خود افراد حامی مالی خود را اعلام کرد که بارزترین آنها ن.ع است که دوبار از این فرد حدود 330 هزار دلار دریافت کرده است.این فرد بنابر اعتراف الاسیر کمک نظامی به وی نکرده اند.

اما ر.ش،م.ب، ض.و،ح.ش، ع.م.ش، فرزندان الحاج ح.ح، و شیخ فلسطینی م.م، تاجری به نام ع.أ به وی کمک نظامی کرده اند.

الاسیر از دریافت مبلغی حدود 400 هزار دلار به خاطر تاسیس شبکه تلویزیونی از فردی به نام ن.ع و عمه اش أ.ش خبر داد.

وی علت اصلی شروع درگیری های عبرا را بازداشت ط.س و ف.ب اعلام و اعتراف کرد: شخصی را مامور پیگیری کردیم و هنگامی که پس از یک ساعت خبر از آزادی این افراد نشد دستور یورش به مراکز ارتش را دادیم.

درباره فرار از عبرا گفت: ما مدت پنج ساعت در منزلی شخصی به نام أ.ه بودیم  و سپس با تراشیدن محاسن و تعویض لباس و سپس با راهنمایی فردی به نام ش.س به منزل فردی به نام س.ا.ح رفتیم.