شمخانی در جمع خبرنگاران؛

فتنه داعش برای تحریف آموزه‌های جهاد شکل گرفته است

سیاسی

دبیر شوری عالی امنیت ملی گفت: در جهان اسلام امروز فتنه تکفیری‌ها و داعش شکل گرفته است تا بتوانند آموزه‌های جهاد را تحریف کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دریابان علی شمخانی صبح امروز در حاشیه «اقتدار ملی؛ همدلی و همزبانی دولت و ملت» که در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موضع شورای عالی امنیت ملی دربرابر تلاش غربی ها برای نفوذ در ایران چیست، اظهار داشت: نفوذ، در حقیقت تکرار یک تذکر است و ۳۷ سال است که قدرت در اشکال مختلفی از مرحله استحاله تا اقدام به تحمیل جنگ به ایران جریان داشته است.

وی ادامه داد: آنها به دنبال این بودند که در دیوار اصول و ارزشهای انقلاب سستی ایجاد کنند، اما نتوانستند و می‌خواستند این انقلاب مردمی را که در مهم ترین جغرافیای منطقه رقم خورده است، دچار سستی ملات کنند و آجرهای آن را از یکدیگر تفکیک کنند، اما نتوانستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه امروز آنها احساس می کنند که ما در یک مرحله تغییر و دگردیسی به سر می بریم، افزود: در این صورت، الزاماً باید آن ملات ضعیف شود.

شمخانی تصریح کرد: کشوری که دیده‌بان دارد و تجربیات خود را به فراموشی نمی‌سپارد، شکست نخواهد خورد؛ چرا که این تجربیات به رایگان به دست نیامده است و هشدار مقام معظم رهبری در ارتباط با حوزه احتمالی نفوذ در ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی به کارگزاران و ما هشدار داده اند.

وی با اشاره به اینکه سد کردن این راه رسالت ماست، خاطرنشان کرد: با سد کردن این راه و در چارچوب اقتدار ملی خود، می توانیم قدرت را به دست آورده تا بتوانیم از این مرحله به رسوایی طرف مقابل که ناشی از هوشیاری ملت ایران است عبور کنیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوال دیگری درباره ارزیابی وی از تحولات منطقه اظهار داشت: مسیر منطقه توسعه انعکاس صداهای ناشنیده در عرصه های سیاسی است و اگر به تاریخ ۳۷ ساله انقلاب مراجعه کنیم و یک مقایسه را انجام دهیم، می بینیم روزی نیروهای مقاومت ملی که در عرصه های منطقه ما شکل گرفته اند، وجود خارجی نداشتند.

وی ادامه داد: زمانی که این گروه ها وجود خارجی پیدا کردند توانستند قدرت بیان نیز داشته باشند و این در حالی است که امروز وضع کاملاً تغییر کرده، هرچند شدت توطئه علیه آنان گسترده شده است؛ به نحوی که متاسفانه در جهان اسلام فتنه تکفیری های داعش شکل گرفته تا بتوانند آموزه های جهاد را تحریف کنند.

شمخانی با بیان اینکه تحریف آموزه های جهاد به نوعی دیوار امنیت در رژیم صهیونیستی را مستحکم می کند، خاطرنشان کرد، اما روند این موضوعات تاکنون به نفع ملت های منطقه بوده و فعالیت بیشتر را در این مرحله می طلبد. دفاع از آنچه تاکنون برای مقاومت ملی ایجاد شده، جمهوری اسلامی ایران را هم صاحب نقشی مهم کرده است.