عارف:

انتظار داشتم نمایندگان، نظارت را با مانع تراشی برای دولت همراه نمی‌کردند

دولت,مجلس شوراي اسلامي,محمدرضا عارف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسئولان باید تلاش کنند برخی اختلاف نظرها را به رسانه‌ها نکشانند، گفت: پدیده زشتی که متاسفانه گریبانگیر برخی افراد شده است استفاده از حربه افشاگری است که با روح حاکم بر انقلاب اسلامی که یک انقلاب اخلاقی و فرهنگی بود و نیز با تعالیم دینی ما همسانی ندارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا عارف در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های کارگری با تبریک میلاد امام رضا(ع) و هفته دولت، وجود بارگاه مبارک امام هشتم در ایران و مشهد مقدس را نعمتی برای مردم مومن ایران دانست و گفت: پیروزی‌های ملت ایران در صحنه‌های مختلف مطمئنا از وجود پربرکت ائمه معصومین بویژه امام رضا(ع) است و ان‌شاء الله مسئولین محترم با تاسی از سیره و روش پیروان مذهبی خود خدمتگزاران صادقی برای مردم بزرگوار ایران باشند.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: در جمهوری اسلامی ایران مردم کارفرمایان اصلی هستند و دولتمردان خدمتگزاران ملت محسوب می شوند و کارگران عزیز هم در همه صحنه‌ها یار و یاور دولت‌ها بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش آفرینی کارگران در ادوار مختلف انقلاب اسلامی و بعد از آن بخصوص در 8 سال دفاع مقدس، یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل درگیر شدن با مشکلات و چالش‌های مختلف که عمدتا توسط دشمنان کشورمان ایجاد شده بود مجالی برای رسیدگی به صاحبان اصلی انقلاب از جمله کارگران فراهم نشد، اما با این وجود این قشر زحمت کش با تلاشهای مستمر خود آثار فشارهای کشورهای غربی به کشورمان مانند تحریم های ظالمانه را به حداقل رساندند که در این راه توفیقات قابل توجه‌ای برای کشور ایجاد شد.

وی با یادآوری سیاست‌های دولت اصلاحات درخصوص حل مشکلات معیشتی کارگران خاطرنشان کرد: در دولت اصلاحات تلاش قابل توجه ای برای استقرار نظام جامع تامین اجتماعی و رفع تنگناهای معیشتی انجام شد که البته انتظار بود دولت بعد از دوران اصلاحات هم سیاست مدونی در خصوص جامعه کارگری و حل دغدغه‌های آنان اتخاذ می کرد و آن مسیر ادامه میافت تا به شرایط مطلوبی برسیم.

عارف وجود تشکل‌های مختلف کارگری را برای کشور مفید دانست و گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران و در راس آن امام بزرگوارمان و نیز رهبر معظم انقلاب حمایت از اقشار آسیب پذیر و حضور جدی آنها در همه صحنه‌های انقلاب بوده و می‌باشد و مطمئنا هیچ مسئولی نباید از تکثر تشکل‌های کارگری هراسی داشته باشد؛ چرا که این تشکل‌ها زبان گویای جامعه کارگری هستند و همواره در راستای تقویت ارکان نظام فعالیت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه در سه جانبه گرایی باید مواضع نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت همگرا باشد، گفت: باید با تعامل و گفت‌وگو به دنبال حل مشکلات کارگران و کارفرمایان بود و مطمئنا حل مشکلات کارگران به حل مشکلات کارفرمایان منجر می شود و حل مشکلات کارفرمایان به حل مشکلات کارگران می انجامد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با انشاء نوشتن و شعار مشکلات حل نمی شود، اظهار کرد: اینکه تصور شود همه مشکلات با درآمدهای نفتی حل می شود، خیال باطلی است. متاسفانه تاکنون از مزیت‌های بالقوه کشورمان نتوانستیم به نحو مطلوب استفاده کنیم و به تولید ثروت برسیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تصریح کرد: با توجه به شرایط مناسب کشور باید تولید ثروت در همه بخش‌ها در اولویت قرار گیرد و برای تولید ثروت نقش کارگران بسیار حائز اهمیت است.

عارف با تاکید بر اینکه حفظ منزلت همه اقشار بویژه اقشار آسیب پذیر باید همواره مدنظر باشد، گفت: پاسخگویی به مطالبات بحق مردم در همه زمینه ها بویژه اقشار آسیب پذیر باید همواره مدنظر مسئولان باشد.

وی با توصیه به تشکل‌های کارگری برای دوری از سیاست زدگی، به تلاشهای دولت تدبیر و امید در حل معضلات و مشکلات مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جا دارد در هفته دولت از تلاشهای برادرب زرگوارم آقای دکتر روحانی و همکاران‌شان در دولت تدبیر و امید برای تثبیت روحیه امید و نشاط در کشور که در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 ایجاد شده بود قدردانی کنم.

عارف با بیان اینکه با فضای خوبی که در کشور حاکم است باید در جهت کاهش تنش‌های بیهوده سیاسی در کشور پیش رفت، ادامه داد: قوای مقننه و قضاییه باید در رسیدن دولت به اهدافش یاری رسان باشند و حتی الامکان اختلاف نظرها را به حداقل برسانند.

وی افزود: شخصا انتظار داشتم نمایندگان محترم مجلس شرایط سخت دولت را بهتر درک می‌کردند و نظارت بر عملکرد دولت را با برخی مانع تراشی‌ها در مسیر دولت همراه نمی‌کردند.

عارف با بیان اینکه مسئولان باید تلاش کنند برخی اختلاف نظرها را به رسانه‌ها نکشانند، خاطرنشان کرد: پدیده زشتی که متاسفانه گریبانگیر برخی افراد شده است استفاده از حربه افشاگری است که با روح حاکم بر انقلاب اسلامی که یک انقلاب اخلاقی و فرهنگی بود و نیز با تعالیم دینی ما همسانی ندارد.

وی گفت: باید از سرنوشت کسانی‌که روزی با روش غیر اخلاقی افشاگری به دنبال حذف رقیب بودند عبرت گرفت.

انتهای پیام

کد N935339