فرمانده نیروی دریایی ارتش:

در تامین امنیت منطقه نیازمند کشورهای خارجی نیستیم

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تامین امنیت منطقه نیازمند حضور هیچ کشور خارجی نیست و در این زمینه تنها همکاریهای کشورهای منطقه با یکدیگر کافی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)،‌ دریادار حبیب الله سیاری درجمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که هدف از دیدار با هیأت نظامی کشور هندوستان چه بوده است گفت: حوزه شمال اقیانوس هند یکی از مهمترین عرصه های دنیا است که از بعد تجاری و خطوط انتقال انرژی برای دو کشور ایران و هندوستان حائز اهمیت است و این دو کشور به علت اثرگذاری جهانی و منطقه ای می توانند همکاری های گسترده ای را با یکدیگر داشته باشد.

او در پایان با بیان اینکه در زمینه تامین امنیت منطقه به حضور کشورهای خارجی نیازی نیست و همکاری کشورهای منطقه این مهم را عملی خواهد کرد افزود: تدبیر مقام معظم رهبری بر این است که با کشورهای منطقه در درجه نخست و در ادامه با سایر کشورهای جهان همکاری دریایی داشته باشیم.

سیاری افزود:‌در اجرای اوامر فرماندهی معظم کل قوا نیروی دریایی ارتش عضویت رسمی همایش فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال 2018 را دریافت کرد و طی آن میزبان 45 کشور جهان خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N935246