امیر سیاری :

خواستار گسترش همکاریهای امنیتی خود با هندوستان هستیم

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدواریم در آینده بتوانیم همکاری های امنیتی و نظامی بیشتری با کشور هندوستان داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، امیر حبیب الله سیاری در دیدار با یک هیأت نظامی بلندپایه از کشورهندوستان در ستاد نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه کشور هندوستان از نظر ژئوپلوتیک دارای نقاط برجسته و پراهمیتی برای ما است اظهار کرد: هند به لحاظ وسعت دومین کشور وسیع منطقه است و در زمره ده اقتصاد بزرگ جهان نیز هست و ما امیدواریم با شکل گیری محیط همکاری امنیتی و با توجه به برخورداری هر دو کشور از نیروی دریایی مجهز به توسعه روابط میان ایران و هند کمک کنیم.

سیاری با تاکید بر اینکه اقیانوس هند دومین اقیانوس بزرگ جهان است،‌ افزود: پیش بینی می‌شود اهمیت اقیانوس هند از نظر ژئوپلوتیک از سالهای آینده افزایش یابد و مرکز ثقل ژئوپلوتیک جهان بدل شود.

وی با اشاره به نقاط همکاری مشترک بین دو کشور اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از طریق اعزام دانشجویان ، ارائه خدمات فنی در حوزه نگهداری،‌تامین و ساخت تجهیزات نظامی دریایی و نیز با بازدید ناوگردها از بنادر هر دو کشور و برگزاری رزمایش های مشترک امداد دریایی برای مقابله با تروریسم دریایی و ایجاد محیطی مشترک به منظور نگهداری و حفظ محیط زیست و در نهایت با اشتراک گذاشتن اطلاعات به منظور افزایش آگاهی های محیطی به همکاری هایمان با هندوستان ادامه دهیم.

درادامه این دیدار که سپهبد جن ناوکران سینگ جی با تشکر ازاظهار امیدواری از افزایش همکاری های مشترک نظامی و امنیتی بین دو کشور بیان کرد: امیدواریم که در سال آینده نیروی دریایی ایران نیز با حضور فرمانده اش در «نمایش بین‌المللی دریانوردی در هند» شرکت کند و باعث خوشحالی ما خواهد بود که در این نمایش چند ناو جنگی از ایران نیز حضور داشته باشد.

او در پایان سخنانش به اظهارات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود:‌ معتقدیم همانطور که رهبر جمهوری اسلامی ایران گفته اند که همه کشورها آزاد هستند تا در دریاها دریانوردی کنند ما نیز بتوانیم با گسترش همکاری های مشترک دریایی خود با دو کشور و نیز اعزام ناوگروه ها به بنادر به این گفته جامع عمل بپوشانیم.

انتهای پیام

کد N935166