ایران و قرقیزستان به‌دنبال گسترش همکاری‌ها در مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و قاچاق

ایران و قرقیزستان همکاری‌های خود را در زمینه مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و قاچاق گسترش می‌دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه در دیدار با ارسلان امیتالیف، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه قرقیزستان، ضمن استقبال از نتایج ششمین نشست جاری مشترک کنسولی در تهران، خواهان گسترش همکاری‌های دو کشور در مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و قاچاق انسان و مواد مخدر، روابط پارلمانی، افزایش تسهیلات روادیدی برای اتباع یکدیگر به ویژه بازرگانان، سرمایه گذاران، گردشگران و دانشگاهیان شد.

او آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای لغو کامل روادید با قرقیزستان اعلام کرد و گفت: هیچ محدودیت و مانعی برای گسترش روابط با قرقیزستان نداریم.

مدیرکل کنسولی قرقیزستان نیز ضمن اعلام رضایت از نتایج به دست آمده در اجلاس مشترک کنسولی با همتای ایرانی خود، موافقت دولت متبوع خود را با پیشنهاد طرف ایرانی برای مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و گسترش روابط دو کشور در همه زمینه‌ها به‌ویژه روابط کنسولی اعلام کرد.

وی سفر آینده رییس‌جمهور قرقیزستان را به تهران، فصل جدیدی در توسعه مناسبات میان دو کشور برای دو کشور توصیف کرد.

یادآوری می‌شود که در ششمین نشست مشترک کنسولی میان دو کشور گام‌های بلندی برای برداشتن موانع روادیدی و افزایش تسهیلات برای تردد و اقامت اقشار مختلف از اتباع دوطرف به ویژه گردشگران، سرمایه‌گذاران، بازرگانان و دانشگاهیان برداشته شد و اسناد مربوط نهایی شد.

انتهای پیام

کد N935030