آیت‌الله‌ سبحانی:

مواضع آیت‌الله سیستانی فصل‌الخطاب گروه‌های عراقی باشد

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله‌ سبحانی گفت: باید تمام کسانی که در عراق در جنگ با داعش هستند از رهبری مرجعیت شاخص عراق پیروی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار فرماندهان گروه مقاومت اسلامی نجباء با اشاره به آیات قرآن و حدیثی از پیامبر اکرم (ص) با تأیید اقدامات گروه مقاومت اسلامی در حمایت از مظلومان عراق و سوریه اظهار کرد: باید به تمام مظلومان در همه مناطق چه در عراق، چه در سوریه و چه در لبنان کمک کرد و تفاوتی ندارد و این دفاع مسئله‌ای شخصی و فردی نیست.

وی تأکید کرد: باید به کسانی که مورد ستم داعش هستند کمک کنیم زیرا این‌ها مصداق حدیث پیامبر اکرم(ص) هستند که باید به یاری آن‌ها بشتابیم.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «باید تمام کسانی که در عراق در جنگ با داعش هستند از رهبری مرجعیت شاخص عراق پیروی کنند» تصریح کرد: حتی مراجعی که در ایران هستند در این زمینه نمی‌توانند نظر قاطع بدهند و باید تابع نظر مرجعیت عراق باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی با بیان این‌که «توحید کلمه» وسیله نجات است، خاطرنشان کرد: باید همه کسانی که در عراق، نجف و سامرا هستند وحدت کلمه را حفظ کنند که این رمز پیروزی است.

آیت‌الله سبحانی با تأکید بر این‌که «قرآن می‌گوید به ریسمان الهی چنگ بزنید» یادآور شد: جمعیت متفرق مثل کسی است که در چاه افتاده است و برای نجات او ریسمانی می‌فرستیم.

وی یادآور شد: باید همه مؤمنین، فضلا و علما از آیت‌الله العظمی سیستانی پیروی کنند و ما هم از ایشان پیروی می‌کنیم و ایشان را حجت کامل در امور این کشور می‌دانیم.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: تمام کسانی که قادر هستند باید برای نجات مسلمانان در همه دنیا کمک کنند.

انتهای پیام

کد N935018