امیرآبادی در تذکر شفاهی:

هیات رئیسه مجلس همراه دولت است؛اجازه استیضاح به نمایندگان نمی‌دهد

سیاسی

نماینده مردم قم گفت: معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کرد نمایندگان به جای استیضاح به بررسی لوایح بپردازند، پاسخ ما این است که الحمدالله هیات رئیسه همراه دولت است و اجازه استیضاح به ما نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس در تذکر شفاهی، گفت: وزیر اقتصاد گفته‌اند شب پرداخت یارانه‌ها در دولت، شب مصیبت است، سئوال ما این است که مشکل گرانی و بیکاری مصیبت نیست و فقط ۴۵ هزار تومان پولی که به مردم می‌دهید مصیبت است؟

وی افزود: قیمت آب، برق، گاز، تلفن و سوخت را افزایش دادید، آیا یارانه‌ها را هم افزایش دادید؟

این نماینده مجلس ادامه داد: جلوی ویژه‌خواری‌ها را بگیرید و با مردم بهتر از این سخن بگویید، مردم نیازی به یارانه شما ندارند.

نماینده مردم قم همچنین در بخش دیگری از تذکر خود خطاب به رئیس سازمان محیط‌زیست عنوان کرد: خانم ابتکار به جای مصاحبه با بی بی سی، به داد دریاچه نمک برسد که بیشتر از این برای آن فاجعه به وجود نیاید.

وی گفت: استاد تمام تفرقه‌انگیزی‌ها، انگلیس است که سفارت آن در جمهوری اسلامی باز شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: آقای انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کردند نمایندگان به جای استیضاح به بررسی لوایح بپردازند، پاسخ ما این است که الحمدالله هیات رئیسه همراه دولت است و اجازه استیضاح به ما نمی‌دهد.

امیرآبادی گفت: کدام لایحه دولت آمده که نمایندگان به آن رسیدگی نکردند، به خاطر رسیدگی به لوایح دولت، پایان سال گذشته نمایندگان سه شیفت کار می‌کردند، پس بهتر است آقای انصاری لطف کرده و پیگیری کنند تا قوانینی که مجلس آنها را تصویب می‌کند، از سوی دولت اجرایی شود.