سردار فدوی:

سپاه تعریف جدیدی از توان دریایی در دنیا ارائه داده است

سپاه پاسداران

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید که سپاه تعریف جدیدی از توان دریایی در دنیا ارائه داده است.

به گزارش خبرنگار خبررگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار فدوی در همایش دوره‌ی خط امام دانشگاه امام حسین (ع) اظهار کرد:‌ما تعریف جدیدی از توان دریایی در دنیا ارائه دادیم و در دنیا تعریف ما را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. ما توان نیروی دریایی آمریکا را منفعل کرد‌ه‌ایم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها قدرت و زور را بیش از هر چیز دیگری می‌فهمند تاکید کرد: از عید به این طرف به نیروها گفته‌ام که در خلیج فارس همه باید فارسی حرف بزنند والان آمریکایی‌ها در همه ناوهای خود در خلیج فارس یک فارسی زبان دارند و در ارتباطات خود با ما فارسی حرف می‌زنند چون مجبور به این کار هستند. آمریکایی‌ها که خود را کدخدا و ابرقدرت و همه کاره دنیا می‌دانند اگر مجبور به کاری نباشند این چنین از ما تمکین نمی‌کنند.

فدوی در ادامه بیان کرد: در دنیا فقط آمریکایی‌ها هستند که خود را تهدید انقلاب اسلامی می‌دانند ولی این مساله در بعد تهاجمی نیست بلکه در بعد تدافعی است. ما اعمال هر نوع حاکمیتی روی آمریکایی ها در خلیج فارس را می‌توانیم صد در صد انجام دهیم.

وی ادامه داد: به طور مثال دادگاهی در بندر لنگه حکم قضایی داده بود که یک کشتی از شرکت مرسک مصادره شود. و از شانس آمریکایی‌ها اولین کشتی که از این شرکت به خلیج فارس آمد آمریکایی بود. 4 شناور کلاس عاشورای ما جلوی ناو آمریکایی افسار این کشتی را در دست گرفتند و به بندر عباس آوردند. هیچ کشوری در دنیا جرات چنین کاری را ندارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران همچنین تصریح کرد: قسمت اعظمی از مسئولین ما قادرنیستند تصور کنند قدرت انقلاب اسلامی در دریا چقدر است. البته ما باید وسط میدان باشیم و با هر استطاعتی که داریم به میدان بیاییم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به روند تشکیل نیروی دریایی سپاه در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بعد از عملیات والفجر 8 و در حین عملیات کربلای 5 تحلیل‌گران غربی که تا پیش از آن می‌گفتند این جنگ قالب و مغلوب نخواهد داشت به این نتیجه رسیدند که کشوی که می‌تواند چنین عملیات‌هایی انجام دهد قادر خواهد بود در جنگ به پیروزی برسد به همین دلیل آمریکایی‌ها به خلیج فارس آمدند و دست عراق را باز گذاشتند تا همه کشتی‌ها و زیر ساختهای ما را بمب‌باران کند.

فدوی اضافه کرد:در این زمان ما تصمیم گرفتیم برای مقابله به مثل به خلیج فارس برویم و با امکانات محدودی که داشتیم به موفقیت‌های بزرگی رسیدیم. خود آمریکایی‌ها اذعان می‌کنند که در خلیج فارس شکست خوردند. به طور مثال ما یک ناو یک میلیارد دلاری آمریکا را تنها با هزار دلار از بین بردیم. و این موفقیت‌ها به خاطر این بود که ما به خاطر انجام تکلیفمان فعالیت می‌کردیم.

انتهای پیام

کد N934737