تجاوز سربازان سودان جنوبی به کودکان و سوزاندن زنده زنده مردم

سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد، سربازان سودان جنوبی به کودکان تجاوز می‌کنند، مردم را زنده زنده درخانه‌هایشان می‌سوزانند و افراد را روزها در مناطق باتلاقی دنبال می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت جوبا امیدوار است تا بودجه نظامی اضطراری 850 میلیون دلاری را برای مقابله با این شرایط دریافت کند. هیات کارشناسی سازمان ملل که مسوول نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل علیه سودان جنوبی است، یک نسخه از بودجه اضطراری برای ماه ژانویه تا ژوئیه 2014 را ارائه کرده است اما تاکید کرد که این بدین معنا نیست که سودان جنوبی به هرچه بخواهد، می‌رسد. سودان جنوبی از دسامبر 2013 و زمانی که اختلاف سیاسی میان نیروهای وفادار به سالوا کر، رئیس‌جمهوری سودان جنوبی و شورشیان متحد ریک ماچار، معاون سابق سالوا کر آشکار شد، وار جنگ داخلی شده است.

انتظار می‌رود که سالوا کر امروز (چهارشنبه) توافق صلح را که هفته گذشته به امضای ریک ماچار رسید، امضا کند.

کارشناسان سازمان ملل به این نتیجه رسیدند که تهاجمات دولتی بین آوریل و ژوئیه امسال زندگی را برای مردم سخت کرده و مانع بازگشت زندگی عادی شده است.

در گزارش کارشناسان سازمان ملل آمده است: تشدید خشونت‌ها و وحشی‌گری علیه غیرنظامیان تاکنون به این شدت دیده نشده بود. در این درگیری خشونت‌آمیز غیرنظامیان از سوی تمام طرفین درگیری هدف گرفته می‌شوند.

نیروهای متحد دولت با اتخاذ «سیاست زمین سوخته» تمام روستاها را گاهی با ساکنان آن در داخل خانه‌ها ویران کرده، به زنان تجاوز می‌کنند و کودکان را می‌ربایند.

انتهای پیام

کد N934685