حمایت یک سناتور دموکرات از توافق‌ هسته‌ای

پتی موری، سناتور برجسته دموکرات در سنا به طور رسمی از توافق هسته‌ای حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پولیتیکو ،حمایت رسمی سناتور پتی موری، کابینه اوباما را به جمع‌آوری 34 رای برای حفظ وتو عدم تصویب توافق هسته‌ای نزدیک‌تر کرد.

پتی‌موری که در رده چهارم سناتورهای دموکرات در سنا به حساب می‌آید بیست و نهمین سناتوری است که به حمایت از توافق‌نامه پرداخته است.

به گزارش پولیتیکو فقط دو سناتور دموکرات به مخالفت از توافق نامه پرداخته‌اند.

این سناتور آمریکایی در سخنانی روز سه شنبه با بیان اینکه برخی از مواد توافق هسته‌ای می‌بایست تقویت می‌شد مدعی شد: اگر قانون گذاران این توافق نامه را رد کنند ایران به سمت توسعه سلاح هسته‌ای سوق داده خواهد شد.

وی افزود: بعد از برسی جزییات توافق نامه و پس از بی‌خوابی‌های بسیار و مشورت با افراد زیاد متقاعد شدم حرکت به سمت این توافق بهترین فرصت برای داشتن راه حل دیپلماتیک است.

وی در همین حال هشدار داد که برنامه‌ی هسته‌ای ایران را از نزدیک دنبال خواهد کرد و در صورتی که ایران راهی غیر قابل قبول را انتخاب کند آماده است تا به مخالفان این توافق نامه بپیوندد.

قرار است در تاریخ 17 سپتامبر کنگره آمریکا توافق نامه هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش ایسنا، ادعای غرب مبنی بر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای تاکید و اعلام داشته‌اند سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ما هیچ جایگاهی نداشته و نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N934645