پیش از دیدار با پوتین؛

سیسی با مقامات روس در مسکو دیدار کرد

روسيه,مصر

رئیس‌جمهوری مصر در سفر به روسیه با مسئولان این کشور در خصوص همکاری دوجانبه بحث و گفتگو کرد و قرار است امروز (چهارشنبه) با همتای روسی خود نیز دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه گفتگو کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی محیط، علاء یوسف سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور این کشور که به مسکو سفر کرده است با مسئولان روسی در خصوص روابط دو جانبه میان دو کشور و لزوم تحکیم روابط بحث و گفتگو کرده است.

به گفته یوسف، سیسی با وزیر تجارت و صنعت، رئیس پارلمان روسیه و مسئولان دیگر این کشور دیدار کرده است و قرار است امروز (چهارشنبه) با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود نیز دیدار کند.

سرگئی ناریشکین، رئیس دومای روسیه تاکید کرد که روسیه مصر را شریک اساسی و مورد اطمینان خود در خاورمیانه می‌داند. روسیه از تقویت نقش مصر در حل مسائل پیچیده خاورمیانه حمایت می‌کند.

قرار است سیسی و پوتین در خصوص تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه بحث و گفتگو کنند.

رئیس جمهوری مصر همچنین قرار است امروز با ملک عبدالله دوم پادشاه ادردن که در حال حاضر در مسکو است دیدار کند.

سیسی پس از سفر به روسیه یک سفر دوره‌ای به آسیا نیز خواهد داشت و به سنگال، چین و اندونزی سفر خواهد کرد. وی ماه آتی میلادی نیز برای شرکت در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس مبارزه با تروریسم که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا خواهان برگزاری آن شده است به نیویورک می‌رود.

اواسط نوامبر آینده نیز به ژاپن و کره سفر می‌کند.

انتهای پیام

کد N934615