دیدار رئیس جمهور مصر با ولیعهد ابوظبی در مسکو

رئیس جمهوری مصر در سفرش به روسیه و حضور در نمایشگاه بین المللی هوا و فضا 2105 در مسکو با ولی عهد ابوظبی دیدار کرد. در این نمایشگاه عبدالله دوم پادشاه اردن نیز حضور داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در دیدار با محمد بن زاید آل نهیان، ولی عهد ابوظبی در مسکو به بررسی راه‌های تقویت روابط دو جانبه در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و نیز راه‌های ارتقای همکاری و همکاری استراتژیک در راستای منافع دو کشور به ویژه در شرایط کنونی منطقه گفتگو کرد.

محمد بن زاید نیز بر موضع امارات در حمایت سیاسی از مصر برای تحقق توسعه و ایجاد ثبات تاکید کرد.

ولی عهد ابوظبی در ادامه اظهار داشت: مصر به عنوان وزنه استراتژیک و امنیتی در منطقه، یکی از ستون‌های ثبات و ضامن امنیت منطقه خاورمیانه است و لذا اهمیت حمایت از این کشور چند برابر می‌شود.

دو طرف همچنین بر نیاز به اقدام فوری در مقابله با خطراتی که امنیت کشورهای عربی و نیز صلح و امنیت بین المللی را به ویژه با گسترش دایره نفوذ تروریسم تهدید می‌کند، تاکید کردند.

پیش بینی می‌شود رئیس جمهور مصر، ولی عهد ابو ظبی و نیز پادشاه اردن با ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره روابط همکاری و مسایل خاورمیانه گفتگو کنند.

سیسی روز سه شنبه سفر رسمی خود به مسکو را آغاز کرد و امروز چهارشنبه با همتای روسی خود دیدار و درباره همکاری‌های اقتصادی، نظامی و سیاسی مشترک به ویژه با تحولات منطقه از جمله بحران‌های سوریه، لیبی و یمن گفتگو خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N934594