90 درصد بیجی در کنترل نیروهای مردمی عراق است

عراق

همزمان با اعلام عراق مبنی بر اینکه نیروهای مردمی بیش از 90 درصد شهرستان بیجی را تحت کنترل دارند، نخست وزیر عراق تاکید کرد که عملیات نظامی علیه داعش بر وفق نقشه‌ و جدول زمانی مشخص در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در نشستی با اعضای کابینه و برخی مسئولان نظامی اعلام کرد: عملیات نظامی که علیه داعش آغاز شده بر اساس نقشه‌های تهیه شده و جدول زمانی مشخص در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: در دوره اخیر شاهد شکست‌های چشمگیری در میان گروه داعش بودیم برای همین داعش تلاش کرده تا برای جبران خسارات خود و غافل کردن انظار عمومی از این شکست نیروهایش را به بیجی بیاورد اما تمام تلاش‌های داعش به شکست انجامید.

در همین راستا فرمانده نیروهای داوطلب مردمی عراق در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که پیروزی‌های گروه‌های داوطلب مردمی در بیشتر محورهای ویژه در بیجی محقق شده است و گروه‌های داوطلب مردمی در حال حاضر بیش از 90 درصد شهر بیجی را در کنترل دارد و بیش از 60 خودروی بمب گذاری شده را ظرف سه روز خنثی کردند.

وی همچنین از آزاد سازی منطقه "تل البوجراد" در ناحیه المزرعه در بیجی خبر داد و اعلام کرد که پالایشگاه بیجی به طور کامل تحت کنترل نیروهای مردمی است و نیروهای مردمی تا پاکسازی کامل بیجی و تبدیل آن به گورستان داعش به عملیات خود ادمه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N934451