بشار اسد: روند حل بحران سوریه باید تغییر کند

سیاسی

بشار اسد ضمن تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم اولویت هرگونه طرحی برای حل بحران سوریه است، تاکید کرد: اگر امید مردم سوریه به پیروزی نبود نمی‌توانستند چهار سال و نیم مقاومت کنند.

بشار اسد ضمن تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم اولویت هرگونه طرحی برای حل بحران سوریه است، تاکید کرد: اگر امید مردم سوریه به پیروزی نبود نمی‌توانستند چهار سال و نیم مقاومت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه المنار لبنان، که توسط عمرو ناصف، انجام شد، تاکید کرد: اگر حمایت مردمی در طول چهار سال و نیم بحران سوریه نبود ما نمی‌توانستیم پایدار بمانیم. در حال حاضر ما در درجه اول روی مردم سوریه و بعد بر دوستان سوریه در منطقه و جهان حساب باز می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه بحران سوریه به ساعات آخر خود رسیده است، گفت: تا زمانی که اساس مشکلات در سوریه حل نشود نمی‌توانیم در خصوص اینکه بحران به ساعات آخر خود رسیده، صحبت کنیم. زمانی که به مرحله‌ای رسیدیم که کشورها توطئه علیه سوریه و ریختن خون مردم این کشور و حمایت مالی و تسلیحاتی خود از تروریست‌ها را متوقف کردند در آن زمان می‌توانیم بگویم که بحران به ساعات آخر خود رسیده است. زمانی که حمایت خارجی از تروریسم متوقف شود مبارزه با تروریست‌ها آسان‌تر خواهد بود. در حال حاضر ما شاهد تحولاتی در جهان هستیم اما این تحول یک چیز است و رسیدن به پایان بحران چیز دیگری است.

بشار اسد تصریح کرد: روند سیاسی بحران سوریه باید میان گروه‌های سوری مستقل و مردم این کشور باشد تا تاثیر لازم را داشته باشد نه به صورت کنونی که می‌بینیم. روند سیاسی با قدرت‌های مرتبط با خارج در ارتباط است. روند سیاسی برای حل بحران سوریه و پیشرفت این کشور ضروری است اما تاکنون عوامل ضروری باعث نشده تا با این مذاکرات به نتیجه نهایی برسیم. به ویژه در حال حاضر همچنان حمایت از تروریسم ادامه دارد.

رئیس جمهوری سوریه در خصوص نقش عمان در نزدیک‌ کردن دیدگاه‌ها و نشست‌هایی که در خصوص حل بحران سوریه برگزار کرده گفت: دیدارهای عمان با هدف اطلاع یافتن از دیدگاه‌های سوریه در خصوص چگونگی حل بحران این کشور صورت گرفته و آنها برای رسیدن به یک چیز مشخص به فضای منطقه‌ای و بین المللی نگاه می‌کنند و ما خواهیم دید که اوضاع تا کجا پیش خواهد رفت.

ادامه دارد

کد N934311