عامل حمله به کاخ سفید در محوطه دادگاهی در پنسیلوانیا کشته شد

سیاسی

پلیس آمریکا مردی را که سابقه بالا رفتن از نرده های کاخ سفید در پرونده اش بود، به دلیل حمل سلاح سرد در محوطه دادگاه پنسیلوانیا با شلیک گلوله کشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، روز گذشته یک مرد مسلح در حالی که یک سلاح سرد در دست داشت در حیاط دادگاه پنسیلوانیا مورد اصابت گلوله یک افسر پلیس قرار گرفت و کشته شد.

بر این اساس «کورتیس اسمیت» ۳۴ ساله که سابقه بالا رفتن از نرده های کاخ سفید را داشت با در دست داشتن یک چاقو در حال دویدن به سمت یک مامور پلیس بود که توسط یک مامور دیگر هدف قرار گرفت.

شاهدان عینی می گویند اسمیت در حال دویدن به سوی مامور پلیس فریاد می زد: «می خواهم به تو برسم». تا کنون علت حضور اسمیت در حیاط دادگاه پنسیلوانیا مشخص نشده است. در همین حال «تام هوگان» بازپرس بخش قضایی می گوید اسمیت پیشتر توسط سرویس مخفی آمریکا نیز بازداشت شده بود.

این در حالی است که بعد از این حادثه تمام جلسات دادگاه لغو شد و تا پایان روز دادگاه پنسیلوانیا تعطیل بود.

هوگان در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشت شخصی که در حیاط دادگاه مورد اصابت گلوله قرار گرفت حالت عادی داشت و طبیعی به نظر می رسید. با این حال یک سخنگوی سرویس مخفی به خبرنگاران گفت اسمیت بعد از دستگیری اش در ماه مارس تحت نظارت روانپزشک قرار داشته است.