لابی بایدن در کمیته ملی دموکراتها برای افزایش حمایت از توافق

سیاسی

کاخ سفید با نزدیک شدن موعد مقرر برای بررسی توافق هسته ای با ایران تلاش های خود را برای جلب رضایت بقیه سناتورهای حزب دموکرات در حمایت از آن شدت بخشیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای بی سی نیوز، «جو بایدن» معاون اول رئیس جمهوری آمریکا برای تسریع روند تصویب قرارداد هسته ای با ایران در کنگره از اعضای این کمیته دعوت کرده تا طی جلسه ای این موضوع را بررسی کنند.

بر این اساس بایدن مامور شده تا با نفوذ و لابی بین اعضای کمیته ملی دموکرات های این کشور مسیر توافق با ایران را هموار سازد. در رایانه مه ای که به اعضای این کمیته ارسال شده است از آنها خواسته شده در جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور جزئیات توافق با ایران را مورد بررسی قرار دهند.

هر چند موضوع توافق هسته ای ایران بعد از تعطیلات ماه آگوست در کنگره به بحث گذاشته می شود، جمهوریخواهان از هم اکنون ساز مخالف را کوک کرده اند.

این در حالی است که در صورت تایید ۳۴ سناتور اوباما نیاز به استفاده از حق وتو نخواهد داشت. گفتنی است تا کنون ۲۸ نفر از سناتورهای حزب دموکرات از توافق حمایت کرده اند. در عین حال چاک شومر سناتور نیویورک و باب منندز از نیوجرسی با این توافق مخالف هستند.