نقص فنی راکتور هسته‌ای سندای ژاپن

سیاسی

مالک نیروگاه هسته‌ای سندای اخیرا اعلام کرد که شیارهایی را در 5 لوله سیستم خنک کننده راکتور 1 این نیروگاه که وظیفه آن‌ها انتقال آب دریا به راکتور برای خنک کردن آن است را تشخیص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از ژاپن تایمز، شرکت کیوشو الکتریک که مالک و گرداننده نیروگاه هسته‌ای سندای است، دلیل اصلی این که راکتور تازه فعال شده واحد 1 این نیروگاه هنوز به ظرفیت کامل خود نرسیده است را وجود شیارهایی در لوله‌های انتقال آب دریا به راکتور برای خنک کردن آن دانست که اخیرا تشخیص داده شده است.

به گزارش ایسنا، پس از بروز سونامی و خرابی سیستم خنک کننده راکتور نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما ژاپن که باعث گدازش و تشعشع مواد رادیواکتیو به بیرون شد، فعالیت همه 43 راکتور هسته‌ای فعال ژاپن برای انجام بازرسی‌های بیش‌تر و جلوگیری از بروز خطرات احتمالی متوقف شد.

پس از آن با تلاش دولت ژاپن برای از سرگیری برنامه هسته‌ای ژاپن با وجود مخالفت شدید افکار عمومی ژاپن، ماه گذشته راکتور واحد 1 نیروگاه هسته‌ای سندای پس از دریافت مجوزهای قانونی فنی و ایمنی، دوباره فعالیت خود را از سرگرفت.

شرکت کیوشو قرار بود امروز 25 آگوست گزارش نهایی خود در مورد وضعیت راکتور هسته‌ای 1 نیروگاه سندای را منتشر کند که امروز اعلام کرد به دلیل نقص فنی سیستم خنک کننده این راکتور آغاز فعالیت آن با ظرفیت کامل به تاخیر افتاده است.

انتهای پیام

کد N934053