۰
در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان همدان؛

روحانی: هدف نهایی ما ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس‌ جمهور با تاکید بر این‌که «باید اقتصاد ایران را در دوران پساتحریم به گونه ای بسازیم که غیرقابل تحریم باشد»، گفت: دوران تحریم نشان داد که اقتصاد کشور را باید به گونه‌ای بسازیم که قابل تحریم نباشد و این خواست ملت ایران، کارآفرینان و مسوولان کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان همدان گفت: هر چه پیوند ما با اقتصاد دنیا قوی تر شود، انزوا و تحریم کشور امکان ناپذیر و بسیار سخت می شود.

وی با اشاره به این‌که «توسعه با شعار و سخنرانی محقق نمی‌شود»، اظهار کرد: اگر رقابت واقعی ایجاد کنیم، انحصار را از بین ببریم و خصوصی‌سازی واقعی انجام دهیم، حرکت اقتصاد کشور شتابان خواهد شد و این یک ضرورت است.

وی گفت: دولت و کارآفرینان بخش خصوصی در دوره کنونی باید برای پیشبرد اقتصاد کشور به یکدیگر اعتماد کنند.

رییس‌جمهور هدف نهایی در بخش اقتصاد را حفظ عزت کشور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای درون‌زا و برون‌نگر بودن بوده و این رسالتی است که همگان باید برای رسیدن به آن تلاش کنند.

وی همچنین به اهمیت سرمایه‌گذاری‌های مشترک برای تقویت پایه‌های اقتصاد کشور و غیرقابل تحریم شدن آن اشاره کرد و گفت: اگر در ایران سرمایه گذاری مشترک ایجاد کنیم و محصولات مشترک را صادر نماییم، تحریم اقتصاد بسیار سخت‌تر خواهد شد.

وی همچنین به اهمیت و جایگاه ویژه اشتغال در کشور اشاره و تصریح کرد: هدف نهایی ما ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است و عزت واقعی کشور با اشتغال برای جوانان ایجاد می شود و باید در این عرصه با تلاش دولت و کارآفرینان و بخش خصوصی به نقطه مطلوب برسیم.

رییس‌جمهور با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارآفرینان و سرمایه گذاران استان همدان اظهار کرد: امید اصلی برای رسیدن به ایرانی آبادتر و توسعه کشور، به کارآفرینان و بخش غیردولتی است.

وی در ابتدای سخنان خود هدف اصلی مذاکرات هسته‌ای را رسیدن به عزت ملی دانست و اظهار کرد: همه تلاش‌ها در دوران دفاع مقدس و مذاکرات هسته‌ای حفظ عزت کشور بود و امروز در دنیا کشوری نمی‌تواند بگوید ایران به مصاف شش قدرت دنیا رفت و پیروز نشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.