داووداوغلو خواهان پیوستن احزاب مخالف به دولت موقت شد/ حزب مردم جمهوری‌خواه کنار کشید

نخست وزیر ترکیه امروز(سه‌شنبه) پس از آنکه مامور تشکیل دولت موقت شد، از احزاب مخالف این کشور خواست تا مسئولیت‌هایشان را به عهده گرفته و به دولت موقت بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه امروز در سخنانی گفت، حتی اگر رهبران احزاب مخالف دولت اعتراض کنند، وی به نمایندگان این احزاب مناصب کابینه را پیشنهاد خواهد کرد.

این اظهارات داوود اوغلو در حالی مطرح شده که حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه مخالفت خود را با مشارکت نمایندگانش در دولت موقت این کشور اعلام کرد.

اوایل امروز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، داوود اوغلو را مامور تشکیل دولت موقت به منظور اداره کشور به سمت برگزاری انتخابات جدید کرد. این اتفاق پس از آن افتاد که دو ماه مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی در ترکیه به شکست انجامید.

داوود اوغلو اکنون پنج روز زمان دارد تا کابینه موقت را تشکیل دهد و بر اساس قانون اساسی مجبور است تا مناصب کابینه را به نمایندگان احزاب مخالف نیز پیشنهاد دهد. اگر که احزاب مخالف این پیشنهاد ها را رد کنند، کاندیداهایی از خارج از پارلمان می توانند این مناصب را پر کنند.

تا کنون دو حزب از سه حزب مخالف دولت ترکیه در پارلمان اعلام کرده‌اند که در دولت موقت شرکت نخواهند کرد.

انتهای پیام

کد N933866