حسن خمینی پاسخ داد: زکات مسئولان نظام چیست؟

جماران نوشت:

یادگار گرامی امام با بیان اینکه اگر کسی زکات مسئولیت خود را ندهد، گویی این پست و مقام برای او حلال نشده است، تاکید کرد: زکات مقام دستگیری و کمک به مردم است.
 حجت السلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با فرماندار، مسئولان و جمعی از اقشار مختلف مردم شهریار با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) می فرماید:"اگر سه گرفتاری و بلا برای انسان نبود برای هیچ چیز سر فرود نمی آورد: بیماری، فقر و مرگ؛ عجب اینکه با این گرفتاریها باز هم سر کشی می کند." (نصایح، صفحه ۱۳۳)
وی با بیان اینکه به تعبیر معصومین (ع) زکات مقام و منصب شفاعت و مشکل گشایی برای مردم است، افزود: اگر کسی زکات مسئولیت خود را ندهد، گویی این پست و مقام برای او حلال نشده است.
سید حسن خمینی با بیان اینکه بسیاری از انسان ها صرفا هنگام مشکلات به یاد خدا می افتند، گفت: ما در یک شب مقدار محدودی از حساب خود را می توانیم پر کنیم و لذا این حساب در طول عمر باید پر شود و کسانی که مسئولیتی دارند، خداوند این موقعیت را برای آنها فراهم کرده تا هم خدمت کنند و زکات مقام خود را بدهند و همچنین ذخیره ای فراهم کنند تا اگر روزی برای خودشان مشکلی پیش آمد، خدمت هایی که انجام داده اند، دستشان را بگیرد، زیرا مرض، فقر و مرگ روزی ممکن است سراغ ما هم بیاید پس باید حسابمان را برای آن روز پر کنیم.
وی با اشاره به وظایف خطیر مسئولان استانی و ملی در دوره مسئولیت شان، تاکید کرد: زکات مقام دستگیری و کمک به مردم است، ضمن اینکه باید بدانیم همه سر سفره مردم نشسته ایم و این جایگاه اقتضا می کند که بیشتر خدمت کنیم؛ گرچه باید شکر گزار خدمت خدمت گزاران در حوزه های مختلف که زحمت، وقت و آبروی خود را برای کار می گذارند نیز بود.
یادگار امام با اشاره به هفته دولت افزود: باید شکر گزار کار دولت در بخش هایی بود که امور به خوبی پیش رفته است و روزهای بهتر را از خدا خواست و در بخش هایی نیز که مانند حوزه های دیگر عمل نکرده اند، ضمن بیان مشکلات، دعا کرد که کارها به خوبی تداوم یابد.
سید حسن خمینی در پایان با آرزوی روزهایی بهتر و با مشکلاتی کمتر برای مردم شهریار، اظهار امیدواری کرد: مشکل مهم بیکاری در این شهرستان حل شود.
پیش از سخنان یادگار امام سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار طی سخنانی بر بازخوانی اندیشه های امام تاکید کرد.
وی همیچنین گفت: تلاش ها برای ورود به انتخاباتی با نشاط با همکاری فعالان سیاسی و اجتماعی دراین شهرستان در حال انجام است.

کد N933818