نماینده تهران، روحانی را متهم به نقض سوگندش کرد/منتقدان مفتخربه عناوین بی‌سواد وجهنمی از طرف دولتند

ایسنا نوشت:

فاطمه آلیا در نطق میان دستور امروزش در صحن علنی مجلس، هفته دولت را فقط به آن دسته از دولتمردان که در جهت افزایش رضایتمندی مردم و ارتقاء اقتدار نظام اسلامی حرکت می‌کنند، تبریک گفت و تنها از وزیر دفاع نام برد که از نظرش عملکرد این وزارتخانه در جهت تقویت قدرت بازدارندگی بوده و مواضع انقلابی وي را مي توان ستود.

او سپس به نقد عملکرد اصلاح طلبان در مجلس ششم پرداخت  و گفت: در دوره حاکمیت اصلاح‌طلبان در سال 81 نمایندگان تندور اصلاح طلب مجلس ششم با هدف افزایش اختیارات رییس جمهور و کاهش قدرت شورای نگهبان و حذف نظارت استصوابی در انتخابات در مجلس تحصن کردند. آنها اوج تنش را مقارن با هفته دولت در آن دوران به وجود آوردند.

آليا در ادامه مدعي شد که امسال نیز در آستانه هفته دولت، رییس جمهور با نقض قسم‌اش به جایگاه قانونی شورای نگهبان که حافظ انقلاب اسلامی است، کم لطفی کرد.

اين عضو جبهه پايداري در واکنش به بازگشایی سفارت انگلیس گفت: بازگشایی لانه روباه پیر یعنی سفارت انگلیس اتفاق دیگری است که این روزها رخ داده است. تحولاتی که ملت بصیر و انقلابی از متن و حواشی آن مطلع هستند. در این بین نکته قابل تامل قانون مصوب سال 90 مجلس در مورد کاهش رابطه با دولت انگلیس تا زمان تغییر روابطش بود که این مصوبه توسط دولت نقض شد.

وی در ادامه به گفت‌وگوهای بین رییس جمهور با وزیر امور خارجه انگلیس و همچنین وزرای خارجه ایران و انگلیس اشاره و اظهار کرد: آقای روحانی در این گفت‌وگو به این موضوع اشاره داشت که باید به گونه‌ای حرکت شود که علاوه بر توسعه روابط به تدریج قضاوت تاریخی مردم نیز تغییر کند، از سوی دیگر آقای ظریف در مصاحبه مطبوعاتی حاشیه مراسم کذایی جرات نکرد واژه رژیم صهیونیستی نگون بخت را به زبان آورد؛ به طوری که در پاسخ به سوالی در مورد روابط با سایر دول متخاصم با لحنی دیپلماتیک و البته غیر انقلابی گفت که ما با همه کشورها به استثناء یک استثناء می‌توانیم رابطه داشته باشیم.

آلیا خاطرنشان کرد:‌ متاسفانه برخی از مقامات محترم ما که البته متدین‌اند و خائن نیستند، در پی عادی سازی رابطه با آمریکا و انگلیس جنایتکار هستند. در چنین شرایطی وزیر خارجه انگلیس در خاک کشور ما در مصاحبه‌ای در رادیو بی‌بی سی می‌گوید ایران را بر اساس اقداماتش در قبال اسراییل قضاوت می‌کنیم و ایران دیگر تهدیدی برای اسراییل نیست. لابد باز هم در توجیه گنده‌گویی‌های فیلیپ هاموند، وزیر خارجه ما می‌گوید این حرف‌ها برای مصرف داخلی آنها بوده است.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ادامه درخصوص واکنش دولتمردان در مورد انتقاد از برجام گفت: رفتارهای سیاسی چند ماهه اخیر در مورد مذاکرات، توافق، قطعنامه و برجام از طرف دولتمردان نسبت به کارشناسان و شخصیت‌های منتقد به گونه‌ای بوده است که منتقدان مفتخر به اخذ عناوین بی‌سواد و جهنمی از طرف دولت شده‌اند. از طرف دیگر در همین ایام شاهد یک بام و دو هوای قبض و بسط رسانه‌های منتقد و دولتی و مواضع نرم و لطیف با همتایان آمریکایی‌ و انگلیسی بودیم که تنها بغض‌های نهفته در شعر مرحوم اشرف‌الدین گیلانی را نسبت به قدرتمنداران زمانش در حافظه تاریخی ملت ایران تداعی می‌کند.

آلیا در عین حال با آرزوی توفیق خدمتگزاری صادقانه و خالصانه برای ملت در هفته دولت برای دولت، راهکار رسیدن به این مهم را تغییر مبانی، در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی دانست و گفت که ترمیم کابینه در این راه تسریع بخش و تسهیل‌گر خواهد بود.

وی همچنین خطاب به دولتمردان انگلیس گفت: بهتر است به رفراندوم‌های هفتگی مردم ایران در نماز جمعه توجه کنید، صدای آنها را بعد از ذکر کبریایی خداوند بشنوید که فریاد مرگ با آمریکا، فریاد بر انگلیس و مرگ بر منافقین و کفار را سر می‌دهند، باشد عبرت بگیرید و با اصلاح مواضع‌تان از ملت ایران عذرخواهی کنید و بدانید جمهوری اسلامی استکبارستیز خواهد ماند.

2727

 

 

کد N933489