۰
سالک در تذکری مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی و مقابله با بیکاری سرلوحه امور قرار گیرد

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: به جای گره زدن اقتصاد کشور به لغو تحریم‌ها، باید اقتصاد مقاوتی عملیاتی شود و مساله اشتغال و مقابله با بیکاری سرلوحه کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پایان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با تبریک میلاد امام رضا(ع) و هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در تذکری شفاهی از قوه قضاییه به ویژه دادگاه انقلاب خواستار رسیدگی پرونده 8 شهریور شد.

وی در ادامه دفاع از شورای نگهبان را دفاع از نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: نباید کمر به تضعیف شورای نگهبان بست بلکه دولت باید همت خود را برای برون رفت از رکود اقتصادی به کار گیرد چرا که بسیاری از صنایع کشور و کارخانه‌ها رو به تعطیل شدن است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: نباید اقتصاد کشور را با لغو تحریم‌ها گره زد و کشور را معطل کرد بلکه باید اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود و مساله اشتغال و مقابله با بیکاری سرلوحه کار قرار گیرد.

سالک در تذکری دیگر به وزیر جهاد کشاورزی، بر لزوم تامین نیازمندی‌های کشاورزان و دامداران به خصوص استمهال وام بانک کشاورزی به مدت یکسال در استان اصفهان به خصوص شرق این استان بعد از 7 سال خشکسالی اقدام عملی شود.

وی همچنین از رییس جمهور و هیات دولت خواستار تعیین تکلیف وضعیت صندوق بازنشستگان صنعت فولاد و ذوب آهن شد و گفت: برای یکبار مساله صندوق بازنشستگان صنعت فولاد و ذوب آهن را برای همیشه حل کنید تا از بحران بالقوه که ممکن است بالفعل شود جلوگیری شود. بازنشستگانی که زندگی و آبروی خود را در طول سالیانی برای کشور خرج کردند نباید نیازمند و چشم انتظار این حقوق ماهیانه باشند.

وی همچنین بر لزوم اختصاص اعتبار هزار میلیارد تومانی بودجه 94 طبق بند "ف" تبصره 3 به صندوق بازنشستگان صنعت فولاد برای رفع بخشی از نیازمندی‌ها تاکید کرد.

نماینده مردم اصفهان در تذکری دیگر به وزیر علوم گفت‌: دانشگاه اصفهان دچار افت دو رتبه‌ای علمی و فرهنگی شده است، لازم است که این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

سالک در پایان با اشاره به بازگشایی سفارت انگلیس گفت: ایران اسلامی همواره با تمام قدرت و اقتدار استکبار ستیز است اما منتظر فتنه بزرگ‌تر از طریق سفارت انگلیس باشید.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.