سالک در تذکری مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی و مقابله با بیکاری سرلوحه امور قرار گیرد

سیاسی

یک عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: به جای گره زدن اقتصاد کشور به لغو تحریم‌ها، باید اقتصاد مقاوتی عملیاتی شود و مساله اشتغال و مقابله با بیکاری سرلوحه کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پایان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با تبریک میلاد امام رضا(ع) و هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در تذکری شفاهی از قوه قضاییه به ویژه دادگاه انقلاب خواستار رسیدگی پرونده 8 شهریور شد.

وی در ادامه دفاع از شورای نگهبان را دفاع از نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: نباید کمر به تضعیف شورای نگهبان بست بلکه دولت باید همت خود را برای برون رفت از رکود اقتصادی به کار گیرد چرا که بسیاری از صنایع کشور و کارخانه‌ها رو به تعطیل شدن است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: نباید اقتصاد کشور را با لغو تحریم‌ها گره زد و کشور را معطل کرد بلکه باید اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود و مساله اشتغال و مقابله با بیکاری سرلوحه کار قرار گیرد.

سالک در تذکری دیگر به وزیر جهاد کشاورزی، بر لزوم تامین نیازمندی‌های کشاورزان و دامداران به خصوص استمهال وام بانک کشاورزی به مدت یکسال در استان اصفهان به خصوص شرق این استان بعد از 7 سال خشکسالی اقدام عملی شود.

وی همچنین از رییس جمهور و هیات دولت خواستار تعیین تکلیف وضعیت صندوق بازنشستگان صنعت فولاد و ذوب آهن شد و گفت: برای یکبار مساله صندوق بازنشستگان صنعت فولاد و ذوب آهن را برای همیشه حل کنید تا از بحران بالقوه که ممکن است بالفعل شود جلوگیری شود. بازنشستگانی که زندگی و آبروی خود را در طول سالیانی برای کشور خرج کردند نباید نیازمند و چشم انتظار این حقوق ماهیانه باشند.

وی همچنین بر لزوم اختصاص اعتبار هزار میلیارد تومانی بودجه 94 طبق بند "ف" تبصره 3 به صندوق بازنشستگان صنعت فولاد برای رفع بخشی از نیازمندی‌ها تاکید کرد.

نماینده مردم اصفهان در تذکری دیگر به وزیر علوم گفت‌: دانشگاه اصفهان دچار افت دو رتبه‌ای علمی و فرهنگی شده است، لازم است که این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

سالک در پایان با اشاره به بازگشایی سفارت انگلیس گفت: ایران اسلامی همواره با تمام قدرت و اقتدار استکبار ستیز است اما منتظر فتنه بزرگ‌تر از طریق سفارت انگلیس باشید.

انتهای پیام

کد N933413