ارتش سوریه و حزب‌الله کنترل بخش اعظم زبدانی را به دست گرفته‌اند

سیاسی

منابع محلی در سوریه می‌گویند که ارتش سوریه و حزب الله لبنان بیشتر مناطق شهر زبدانی در حومه دمشق را به تصرف درآورده‌اند و تلاش برای قاچاق سلاح و مهمات از خاک لبنان به داخل سوریه را ناکام گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت لبنان پس از کنترل بر منطقه اطراف مسجد الفاروق و ساختمان "ام تی ان" در شهر زبدانی، کنترل میدان "العجان" در غرب این شهر و محله دیگری در شمال شرق آن را نیز در دست گرفتند.

به گفته منابع محلی درحال حاضر کنترل بیشتر مناطق شهر زبدانی در دست ارتش سوریه و حزب الله است و صفحه عملیات این شهر با پیروزی ارتش و این حزب درحال بسته شدن است.

شهر کوچک زبدانی در حومه دمشق واقع است و آزاد کردن آن اهمیت زیادی برای ارتش سوریه و حزب الله لبنان دارد. کنترل بر الزبدانی به این معنا است که راه‌های حمایت از افراد مسلح از الزبدانی به سمت ارتفاعات عرسال بسته می‌شود و در مرزهای لبنان و سوریه امنیت برقرار می‌شود.

با این کار یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌ها از سمت لبنان به سوریه بسته و تهدید تروریست‌ها از دمشق دور می‌شود.

از سوی دیگر منابع مذکور اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه تلاش برای قاچاق سلاح و مهمات از خاک لبنان برای گروه‌های تروریستی در حومه حمص را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام

کد N933344