۰

ارتش سوریه و حزب‌الله کنترل بخش اعظم زبدانی را به دست گرفته‌اند

  • ۱۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

منابع محلی در سوریه می‌گویند که ارتش سوریه و حزب الله لبنان بیشتر مناطق شهر زبدانی در حومه دمشق را به تصرف درآورده‌اند و تلاش برای قاچاق سلاح و مهمات از خاک لبنان به داخل سوریه را ناکام گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت لبنان پس از کنترل بر منطقه اطراف مسجد الفاروق و ساختمان "ام تی ان" در شهر زبدانی، کنترل میدان "العجان" در غرب این شهر و محله دیگری در شمال شرق آن را نیز در دست گرفتند.

به گفته منابع محلی درحال حاضر کنترل بیشتر مناطق شهر زبدانی در دست ارتش سوریه و حزب الله است و صفحه عملیات این شهر با پیروزی ارتش و این حزب درحال بسته شدن است.

شهر کوچک زبدانی در حومه دمشق واقع است و آزاد کردن آن اهمیت زیادی برای ارتش سوریه و حزب الله لبنان دارد. کنترل بر الزبدانی به این معنا است که راه‌های حمایت از افراد مسلح از الزبدانی به سمت ارتفاعات عرسال بسته می‌شود و در مرزهای لبنان و سوریه امنیت برقرار می‌شود.

با این کار یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌ها از سمت لبنان به سوریه بسته و تهدید تروریست‌ها از دمشق دور می‌شود.

از سوی دیگر منابع مذکور اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه تلاش برای قاچاق سلاح و مهمات از خاک لبنان برای گروه‌های تروریستی در حومه حمص را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.