احتمال دیدار موگرینی- لاوروف در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا از احتمال دیدارش با وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هفتادومین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل قرار است 15 سپتامبر (24 شهریور) سال جاری میلادی در مقر سازمان ملل برگزار شود.

در همین حال فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در کنفرانسی خبری گفت: اخیرا با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیدار کردم و درباره توافق هسته‌ای ایران مذاکره کردیم و مدتی را با هم گذراندیم. هفتم اوت نیز با او در کوالالامپور برای نشست منطقه‌ای آسیا دیدار کردم و حدس می‌زدم بار دیگر لاوروف را در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ملاقات کنم.

وی تاکید کرد، بارها با لاوروف دیدار کرده و به شکل مثبتی با یکدیگر همکاری می‌کنند و نه‌تنها به صورت علنی بلکه در جریان نشست‌های غیرعلنی نیز درباره مسائل مهم جهانی مذاکره کرده‌اند.

وزارت امور خارجه روسیه در چند روز اخیر اعلام کرد، لاوروف در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا دیدار خواهد کرد البته اگر برنامه‌های آنها اجازه چنین اقدامی را بدهد.

انتهای پیام

کد N933306