آلیا در نطق میان دستور:

برخی مسئولان به دلیل نفهمیدن مبانی انقلاب جامعه را دوقطبی می‌کنند

سیاسی

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در طول تاریخ انقلاب، برخی مسئولان به دلیل نفهمیدن مبانی انقلاب و برداشت نادرست از ماهیت قدرت، با مواضع خود باعث دوقطبی‌سازی جامعه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه آلیا در جلسه علنی امروز مجلس و در نطق میان دستور با تبریک هفته دولت به آن دسته از دولتمردانی که پاسخ به مطالبات مردم و ارتقای اقتدار کشور را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، اظهار داشت: در طول تاریخ سراسر افتخار انقلاب اسلامی، مسئولانی بوده‌اند که به دلیل عدم فهم مبانی انقلاب و برداشت نادرست از ماهیت قدرت در نظام اسلامی، مواضعی داشته‌اند که منجر به دوقطبی‌سازی جامعه و ایجاد تنش شده است.

وی ادامه داد: از جمله این موارد لوایح دوقلو در سال ۸۱ و در زمان دولت اصلاحات بوده است که با هدف افزایش اختیارات رئیس‌جمهور و کاهش قدرت شورای نگهبان و حذف نظارت استصوابی در انتخابات ارائه شد و اتفاقاً مسبب تهدیدات اصلاح‌طلبان افراطی و قائله تحصن نمایندگان مجلس ششم شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی افزود: امسال نیز در آستانه هفته دولت، ریاست محترم جمهوری با نقض قسم خود، نسبت به جایگاه قانونی شورای نگهبان که حافظ احکام اسلامی است، کم لطفی کرد.

آلیا در ادامه با اشاره به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران طی روزهای اخیر، گفت: از متن و حواشی این بازگشایی، ملت رشید ایران مطلع هستند. نکته قابل تأمل در این رابطه، قانون مصوب مجلس در سال ۹۰ است که کاهش رابطه با دولت انگلیس تا زمان تغییر رفتار آنها را مطرح کرده است.

وی تصریح کرد: این مصوبه توسط دولت محترم نقض شده است؛ همچنین بخش‌هایی از ادبیات سیاسی طرفین رابطه نیز جالب توجه بوده است، آقای روحانی گفتند باید به گونه‌ای حرکت شود که علاوه بر توسعه روابط، به تدریج قضاوت تاریخی مردم نیز تغییر کند و یا جناب آقای ظریف در مصاحبه مطبوعاتی حاشیه مراسم کذایی، جرأت نکرد واژه «رژیم صهیونیستی نگون‌بخت» را بر زبان بیاورد و در پاسخ به سئوالی درباره روابط ایران با سایر دولت‌های متخاصم، با لحن دیپلماتیک و غیرانقلابی گفت که ما با همه کشورها به استثنای یک استثنا می‌توانیم رابطه داشته باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه برخی مقامات ما که البته متدین هستند ولی خائن نیستند، در پی عادی‌سازی روابط با آمریکا و انگلیس خائن و جنایتکار هستند. وزیر امور خارجه انگلیس در خاک کشور ما با رادیو بی‌بی‌سی مصاحبه می‌کند و می‌گوید که ایران را بر اساس اقداماتش در قبال اسرائیل قضاوت می‌کنیم و ایران دیگر تهدیدی برای اسرائیل نیست.

آلیا افزود: احتمالاً در توجیه گنده‌گویی‌های فیلیپ هاموند، وزیر محترم امور خارجه ما باز هم می‌گوید که این حرف‌ها برای مصرف داخلی آنها بوده است.

انتقاد از رفتار دولتمردان نسبت به کارشناسان منتقد توافق هسته‌ای

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به رفتار ماه‌های اخیر دولت با منتقدان مذاکرات و توافق هسته‌ای و نیز یک بام و دو هوای قبض و بسط رسانه‌های دولتی و رسانه‌های منتقد، گفت: در هفته دولت خدمتگزاری صادقانه دولت به مردم عزیز را آرزو می‌کنیم، راهکار آن نیز تحکیم مبانی اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و البته ترمیم کابینه است.

وی در ادامه اظهار داشت: دعوتی هم از دولتمردان زیاده‌خواه آمریکا و انگلیس دارم و آن هم توجه آنها به رفراندوم‌های هفتگی مردم قهرمان‌پرور ایران در میعادگاه‌های نماز جمعه است؛ بشنوید سخن ملت ایران را که پس از ذکر کبریایی خداوند، فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافقین سر می‌دهند، باشد که عبرت گیرید و مواضع خود را در قبال ملت ایران اصلاح کنید.

آلیا ادامه داد: اینک که تشکل‌های اصولگرا با عنایت بیش از پیش به مبانی تفکر اصولگرایی و با بهره‌گیری از رهنمودهای استوانه‌های خبیر و بصیر فقاهت یعنی حضرات آیات یزدی، موحدی کرمانی و مصباح یزدی با سازوکاری نوین در سیاست‌ورزی و با تلاش برای استحکام نظام، چتری فراگیر را برای هماهنگی و همگرایی مهیا کرده‌اند، مردم انتظار دارند با تکیه بر اشتراکات و با مقابله با ترفندهای تفرقه‌گران، مساعی خود را برای افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو و تشکیل مجلسی ولایتمدار و قدرتمند و ضد فتنه و انحراف بکار گیرند.

وی همچنین از رئیس مجلس به دلیل پیگیری ارائه لایحه برجام از سوی دولت به مجلس و نیز از کمیسیون ویژه برجام برای انتخاب یک هیات رئیسه توانمند و ولایتمدار تشکر کرد.