روحانی: با مذاکرات سایه شوم جنگ را از سر کشور برداشتیم

رئیس جمهور گفت: بعد از سال ها مذاکره پیگیر توسط فرزندان انقلابی و دیپلمات‌های قهرمان، توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم و امنیت واقعی را به این کشور بازگرداندیم.

به گزارش خبرآنلاين، حجت الاسلام حسن روحاني که امروز مهمان مردم همدان در بيست و دومين سفر استاني هيات دولت بود، از معرفي چهره واقعي ايران صلح دوست و با فرهنگ به مردم جهان خبر داد و گفت:در مذاکرات توانستیم قطعنامه‌های غلط، ظالمانه و ضدحقوق بشری را از همان مرکزی که صادر شده بود، توسط همان گروهی که صادر کرده بودند، در شورای امنیت سازمان ملل متحد، لغو کنیم.

اهم سخنان رئيس جمهور را در ادامه بخوانيد:

** اولین سخنرانی‌ام را 50 سال پیش در شهر تویسرکان همدان، ایراد کردم. در خرداد سال 1344 یعنی بیش از 50 سال گذشته، در مسجد جامع همدان سخنرانی داشتم. بعد از 2 شب سخنرانی دستگیر شدم اما درعین حال خاطره خوش حضور مردم در شهر تویسرکان و در سال بعد، در شهر ملایر، از یاد نخواهم برد.  یکی از سخنرانی ‌های معروف من در سال 56 در شهر نهاوند این استان بود.

* امروز به حمدالله بعد از 2 سال از شروع افتخار آمیز کار دولت تدبیر و امید قدم‌های مهمی برای دستیابی به اهدافمان با مشارکت و حمایت مردم برداشته ايم.

* تحت حمایت‌های مقام معظم رهبری، ایستادگی مردم در طول 12 سال و ایثار و فداکاری همه دست‌اندرکاران و به‌ویژه مذاکره‌کنندگان، امروز به این نقطه درخشان دست یافته‌ایم.

*  قطعنامه اخير شوراي امنيت همه کشور‌های مختلف را موظف می‌کند که به ایران در دستیابی به فناوری‌های بالاتر در زمینه هسته‌ای کمک کنند. این اقدام ملت ایران و این دستاورد ملت ایران جای افتخار دارد.  کمتر دولتی در دنیاست که موفق شده باشد بدون آن‌که قطعنامه‌های ظالمانه شوراي امنيت را یک لحظه اجرا کند، آنها را ملغی کرده و حق غنی‌سازی خود را نه تنها با شعار و پشت تریبون که از طریق قطعنامه سازمان ملل در تاریخ تثبیت کرده باشد. 

اين خبر کامل مي شود....

2727

 

کد N933224