بسیج دانشجویی دانشگاه علامه:

در نقد برجام حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم

برجام

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه اجازه صحبت به دانشجویان در حضور تیم مذاکره کننده را خواستار شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه اجازه صحبت به دانشجویان در حضور تیم مذاکره کننده را خواستار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در ابتدای این بیانیه با انتقاد از فرصت ندادن به دانشجویان برای صحبت در نشست مذاکرات هسته‌ای و علوم سیاسی در ایران که در دانشگاه علامه طباطبایی و با حضور اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای برگزار شد، آمده است: برای سومین بار دانشگاه علامه طباطبایی(ره) تهران افتخار میزبانی از تیم زحمت‌کش مذاکره کننده هسته‌ای را داشت، اما با کمال تأسف این بار هم اجازه صحبت به مؤذن بیدار جامعه یعنی «دانشجو» داده نشد و همین علت کافیست که ما اعتراض خود را اعلام کنیم.

نمی‌دانیم این‌که اجازه صحبت به دانشجویان موافق و مخالف توافق داده نمی‌شود و حتی اجازه حضور در سالن هم با قید فارغ التحصیلی از مقطع ارشد و دکتری امکان‌پذیر است خواسته چه کسانی بوده، اما به هر جهت خطاب ما با هرکسی است که خواهان این خواسته بوده است.

دانشگاه به ماهو دانشگاه با سه ضلع استاد، دانشجو و مکانی که این دو را با هم ارتباط می‌دهد هویت می‌یابد. نمی‌دانیم وقتی ما یکی از مهم‌ترین مقاطع حساس تاریخ کشورمان را پشت سر می‌گذاریم و قرار است توافق هسته‌ای ماحصل 18 ماه مذاکره در بزرگترین دانشگاه علوم انسانی کشور نقد یا بررسی شود چرا نامی از دانشجو و حتی استاد مخالف نیست، البته شاید ما هنوز معنای نقد را نفهمیده باشیم یا بعد از توافق معنی نقد هم تغییر کرده و هر کسی در هر موضوعی بدون حضور مخالف صحبت کنند، اسمش را دیگر از این به بعد نقد گذاشته‌اند.

از تیم مذاکره کننده می‌خواهیم دعوت دوباره ما را قبول کنند وبا حضور در دانشگاه اجازه نقد منطقی و علمی توافق رابه دانشجویان بدهد.

به دور از هیجانات سیاسی و نگاه فراحزبی و جناحی نسبت به هر مسئله مهم موضع گیری می‌کنیم. در مورد نقد برجام بسیار حرف برای گفتن داریم و به دنبال گوشی می‌گردیم تا در این غفلت‌زدگی وظیفه خطیر خود یعنی روشنگری برای جامعه را انجام داده و صدای منطق و استدلال خود را به گوش‌هایی که هنوز پر نشده‌اند برسانیم. باشد که یاری‌مان کنید.

انتهای پیام

کد N933223