هاشمی:نزدیکان دولت قبل می گفتند باید امام زمان گردن خیلی از علما را بزند/واکنش به اظهارات احمدی مقدم

اسماعیل احمدی مقدم,محمود احمدی‌ نژاد,اکبر هاشمی رفسنجانی

مصاحبه اخیر فرمانده اسبق نیروی انتظامی، پس از تکذیبیه هایی که در پی داشت، از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به عنوان یخشی از توطئه ای خوانده شد که قبلا گوشه هایی از آن افشا شده بود.

به گزارش خبرآنلاين، سردار احمدي مقدم نسبت هايي را به رئيس جمهور پيشين و رئيس مجلس وارد کرده بود که از سوي آنان تکذيب شد. روز گذشته نيز آیت الله هاشمی در ادامه سفر خود به مشهد به اظهارات اخیر سردار احمدی مقدم فرمانده سابق نیروی انتظای درباره رویدادهای سال 88 واکنش نشان داد و گفت: آنچه این روز‌ها فرمانده سابق نیروی انتظامی افشا کرد، بخشی از‌‌ همان توطئه بود که قبلاً هم گوشه­‌هایی افشا شده بود. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یک بار که نارضایتی علما از حضور زنان در ورزشگاه‌ها در برخی رسانه­‌ها پخش شده بود، از نزدیکان این طیف می‌­‌گفتند باید امام زمان (عج) بیاید تا گردن خیلی از این علما را بزند.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری تلاش آن جریان برای القای نارضایتی مردم از روحانیت و ذکر مصادیقی از آن شرایط، گفت: با همه آن القائات، مردم ایران در آخرین انتخابات ثابت کردند که روحانیت را برای نقش گذشته، امروز و آینده دوست دارند.

اهم اظهارات وي را به نقل از ايلنا بخوانيد:

**پس از پیروزی، شاهد انواع توطئه­‌ها علیه انقلاب بودیم که علاوه بر تجزیه­‌طلبی، شورش­‌های کور، درگیری سیاسی در مرکز، جنگ بر انقلاب جوان تحمیل شد که به خاطر مدیریت بسیار خوب امام و حمایت مردم، از همه این گردنه­‌ها عبور کردیم.

**همان قدرت­‌هایی که طی هشت سال از رژیم بعث حمایت­‌های نظامی و اطلاعاتی می‌­‌کردند، مجبور شدند پیروزی سیاسی ایران را در آنجا تصویب کنند.

**نتيجه استقامت انقلابی تیم مذاکره هسته­‌ای در جهاد دیپلماسی اخیر، این شده که رئیس­­‌جمهور کشوری مثل آمریکا به صراحت از قدرت استدلال در مذاکرات و توانایی­­‌های ایران می‌­‌گوید.

**{با تشریح تاریخ فعالیت­‌های هسته­‌ای و آغاز آن در دوران ریاست جمهوری آیت­‌الله خامنه­‌ای} در تمام این سال­‌ها که تلاش می‌­‌کردیم از مواهب دانش هسته­‌ای برای موارد صلح‌جویانه استفاده کنیم، بار‌ها اعلام کردیم که دنبال اهداف نظامی نیستیم. در این شرایط رهبری انقلاب به عنوان مرجع تقلید ما بر حرام بودن فعالیت­‌های نظامی هسته­‌ای فتوا داده­‌اند که این فتوا برای ما فصل‌الخطاب است.

** تیم مذاکره‌کننده ایران بر اعضای ورزیده تیم­‌های دیپلماسی شش کشور مهم دنیا پيروز شد. مهم است که آمریکا صریحاً اعتراف می‌­‌کند که دیگر حربه تحریم کارساز نیست، چون کشورهای جهان با ما همراهی نمی‌­‌کنند.  ایران هم می‌تواند در آینده عضو گروهي شود که ۹ کشور دنیا برای تأمین انرژی آینده جهان، برنامه­‌ریزی علمی کنند.

** اگر کنگره آمریکا موافقت نکند، به ضرر آنان تمام می‌­‌شود، چون از قدرت علمی ایران و نقش انقلاب برای جلوگیری از گسترش پدیده شوم تروریست اطلاع دارند.

**پدیده شوم تروریست و داعش خطر امروز دنیای اسلام است. ایران با قدرت تمام علیه هر اقدام تروریستی می‌­‌ایستد.

** آشنایی روحانیت با توطئه­‌های مختلف داخلی و خارجی مهم است. پس از پیروزی انقلاب آن‌قدر در کشورهای مسلمان و جهان سوم تأثیرگذار بودیم که دولت­‌های استعماری و استبدادی ترسیده بودند.

**دیدید که مخالفان توافق در رسانه­‌های بین­‌المللی می‌­­­‌گویند ایران بر سر شش قدرت جهانی کلاه گذاشت در حالی که ایران نه کلاهی گذاشت و نه کلاهی برداشت، بلکه آنچه دنبال آن بود، حق مردم ایران بود که خدا را شکر پس از ۲۲ ماه مذاکره به نتیجه رسیدیم.

**امیدواریم دلسوزان کشور کمک کنند تا دولت با شرایط موجود کشور را اداره کند که در آن صورت همه ما با امنیت کامل سیاسی و اقتصادی می‌توانیم برای آینده کشور برنامه‌ریزی کنیم.

**{با تأکید بر پایبندی دولت فعلی به سیاست‌های کلی نظام که مورد تأیید و خواست رهبری است، به گفتار و رفتار دولت قبلی اشاره کرد} در کنار صراحت‌های بیانی که می‌گفتند مجمع و مصوبات آن و سیاست‌های کلی را قبول نداریم، در عمل هم به گونه­‌ای رفتار کردند که مصوبات مجمع به نتیجه نرسد.به جای تقویت بخش خصوصی و اشتغالزایی و کارآفرینی و به خاطر ارائه آمارهای دروغین، از بکارگیری جوانان تحصیل‌کرده، باعث بزرگ شدن بادکنکی بدنه دولت شده بودند.
** {با سیاسی قلمداد کردن حرف‌های کسانی که برنامه ششم را مخالف مصوبات رهبری می‌­‌دانند} تمام برنامه‌ها بر اساس اسناد بالادستی نوشته می‌شود که به تأیید رهبری نظام رسیده است.

** متأسفانه امروز جمعی در مسیر حرکت دولت مانع‌تراشی و در جامعه القای تفرقه می‌کنند، در حالی که شرط موفقیت در شرایط حساس منطقه، وحدت است.

خوش و بش دو آيت الله

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، شب گذشته در تالار آیینه آستان قدس رضوی در جمع علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه و ائمه جمعه و جماعات استان خراسان رضوی حضور يافته بود. در ابتدای این دیدار آیت‌الله واعظ طبسی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی با تعبیر «برادر عزیز» خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: حضرت­عالی به عنوان محقق و عالم در میان دوستان شناخته‌شده هستید و دشمنان هم این مسایل را می‌­‌دانند.

وی در ادامه از هاشمی رفسنجانی پرسید: آینده نظام اسلامی چه خواهد شد؟ چقدر توانستیم دنیا را متوجه تأثیرگذاری انقلاب کنیم؟ مذاکرات را تا امروز چقدر موفق می‌دانید و دورنمای آن چیست؟

واعظ طبسی در ادامه با ارائه تحلیلی از ارتباط دولت حسن روحانی با آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: جمع روحانی منتظر است تا نظر شما را درباره مسایل اقتصادی، نتایج مذاکرات هسته‌ای و موفقیت­‌های دولت و برنامه­‌های آینده بشنود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نيز با اشاره به شرایط جدید منطقه، در پاسخ به پرسش‌های آیت­‌الله واعظ طبسی در خصوص آینده انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده اجتماعی و سیاسی بی­‌نظیر در تاریخ اسلام بود که سه ویژگی آن، یعنی رهبری امام، پیشتازی روحانیت و حمایت­‌های مردم آن را از انقلاب­‌های دیگر متمایز و ممتاز کرد.

وی با ارائه تحلیلی از عواقب چند انقلابی که طی سال­‌های اخیر در چند کشور اسلامی اتفاق افتاد، گفت: دیدید که گروه­‌های تروریستی مثل طالبان، داعش، بوکوحرام و جبهه النصره انقلاب­‌ها را مصادره و مردم را پشیمان کرده­‌اند.

هاشمی رفسنجانی اوضاع این روزهای لیبی، مصر، تونس، بحرین، یمن، عراق و سوریه را برای مسلمانان عبرت­‌آموز خواند و گفت: مسلمانان شاهدند که پرده­‌داری خانه خدا و با لقب خادم‌الحرمین، مردم بی­گناه یمن را چگونه ظالمانه به خاک و خون می‌­‌کشند!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عراق و هشدارهای دلسوزانه مرجعیت و بخصوص آیت­‌الله سیستانی، گفت: برنامه شومی دارند که عراق را به سه کشور تجزیه کنند تا منابع آن را به آسانی به یغما ببرند.

وی با مقایسه امروز کشورهای منطقه با ایران، گفت: البته در ایران عزیز مشکلاتی داریم که امیدواریم به تدریج و بخصوص پس از لغو تحریم­‌ها حل کنیم.

27214

کد N933028