اسکان بین 5000 تا 8000 آواره سوری در آمریکا در سال 2016

براساس اعلام مقامات آمریکایی، انتظار می‌رود آمریکا در سال 2016 بین پنج هزار تا هشت هزار آواره سوری را بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: آژانس آوارگان سازمان ملل 15 هزار آواره سوری را برای اسکان به آمریکا ارجاع داده است.

واشنگتن در دسامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که 9000 ارجاع را از سازمان ملل دریافت کرده است. آمریکا همچنین اخیرا اعلام کرده بود که در سال مالی 2015 میلادی بین 1000 تا 2000 آواره سوری را می‌پذیرد و در سال مالی 2016 میلادی این تعداد را افزایش می‌دهد.

در همین حال آمریکا به خاطر عدم تقبل تعداد بیشتر آواره سوری از چهار میلیون آواره‌ای که از سال 2011 میلادی از جنگ داخلی کشورشان فرار کرده‌اند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

جان کربی گفت: آمریکا در زمینه قبول آوارگان و کمک مالی برای اسکان آنها پیشرو است اما این اقدامات مبنایی برای موفقیت نیست.

وی افزود: آنچه که ما متعهد شده‌ایم، کمک به گذار سیاسی در داخل سوریه است تا به محیطی امن برای بازگشت مردم سوریه از جمله میلیون‌ها تنی که در حال حاضر به دنبال پناهندگی در ترکیه هستند، تبدیل شود.

آمریکا به افرادی که از سال 2011 میلادی تحت تاثیر ناآرامی‌های سوریه قرار گرفته‌اند، چهار میلیارد دلار کمک کرده است.

آنتونیو گوترس، کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور آوارگان گفت، تعداد آوارگان سوری در ژوئیه سال جاری میلادی از چهار میلیون تن گذشته و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی به 4.27 میلیون تن برسد.

انتهای پیام

کد N933012