حضور مقام ارشد کره‌شمالی در مراسم سالروز پایان جنگ جهانی دوم در چین

یک دیپلمات ارشد چین امروز (سه شنبه) گفت، مقام ارشد کره شمالی قرار است در رژه هفتادمین سالگرد پایان جنگ دوم جهانی در پکن شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "ریونگ هائه"، دبیر کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی قرار است در رژه سوم سپتامبر 2015 در پکن، چین شرکت کند.

معاون وزیر امور خارجه چین گفت: سایر رهبران خارجی شامل ولادیمیر پوتین،‌رئیس جمهوری روسیه، عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان و نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در این مراسم که برای سالگرد هفتادمین سال پایان جنگ دوم جهانی برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.

در این مراسم هیچ یک از رهبران ارشد غربی حضور ندارند. شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز هنوز برای حضور در این مراسم تصمیمی اتخاذ نکرده است چون نگران گسترش نظامی چین در مناطق مورد مناقشه است.

رئیس کمیسیون مرکزی حزب کارگران کره شمالی در اصل فرد شماره دو کمیسیون دفاع ملی این کشور تحت رهبری کیم جونگ اون، رهبری این کشور محسوب می شود. وی در 2013 به پکن رفته و با شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین دیدار کرد. همچنین سال گذشته میلادی به روسیه رفته و با پوتین نیز ملاقات داشت.

انتهای پیام

کد N932994